Následuje
Hory horem pádem

Jablonec jako Plzeň. Penalta byla jasná, rozhodla nešikovnost, smutnil Hübschman

Byli blízko. Už skoro domů vezli bod. Jenže v samotném závěru přišel zbytečný faul Tomáše Holeše ve vápně a Rennes proměněnou penaltou rozhodlo o triumfu 2:1. Kapitána Jablonce Tomáše Hübschmana proto porážka velmi mrzela. Podle sedmatřicetiletého záložníka připravila Severočechy po solidním výkonu o remízu nešikovnost a nezkušenost.

Tomáš Hübschman
zdroj: ČTK/PR/ autor: Michal Vele/FK Jablonec

"Domácí si v druhém poločase kromě jedné střely z dálky a pár zablokovaných pokusů vyloženou šanci nevytvořili. O to hůř pro nás, dopadli jsme podobně jako Plzeň (2:2). Nešikovností a nezkušeností jsme přišli o bod. Holi (Holeš) ho tam asi chvilku podržel, bylo to vidět. Rozhodčí neváhal a písknul penaltu, kterou domácí proměnili," řekl Hübschman.

"Z mého pohledu ta penalta byla jasná. Rozčilovat se v tu chvíli nemá cenu, to je jako když rozbijete skleničku, stejně už to nevrátíte. Jsou penalty, kdy cítíte poškození a křivdu, ale v tomhle momentu to tak nebylo. Máte v tu chvíli v hlavě, že zbývá už jen pár minut na nějaký závar. Ale někdy už je to zmar, víte, že času už moc není. Byli jsme blízko bodu, ale bohužel," doplnil bývalý reprezentant.

Jako jeden z mála jabloneckých hráčů už v pohárech nastupoval v minulosti. "Česká liga je soubojová, je to spíš kopaná než fotbal. Je to hodně jeden na jednoho, balon hodně lítá vzduchem a není moc času ho dát na zem. Tady v Evropské lize nehraje zónu jen obrana, ale i záloha. Každý z hráčů se jen posouvá, je mnohem více prostoru na to dát balon na zem," podotkl Hübschman.

Sestřih a ohlasy utkání Rennes – Jablonec

"Každý hráč po chvíli zjistil, že má najednou pět metrů, než k němu někdo doběhne. Pro mě byly evropské poháry vždycky paradoxně jednodušší než třeba ukrajinská nebo česká liga, kde to byl velký boj, velké nasazení a menší fotbalovost," srovnával bývalý hráč Šachtaru Doněck a Sparty Praha.

Věří, že pro jeho tým bude čtvrteční smolná porážka poučením. "Kluci musí pochopit, že není potřeba se dostávat do soubojů. Stačí dát to na zem a hrát. Čím dřív to pochopíme, tím budeme mít větší šancí s těmi zápasy něco udělat," dodal Hübschman.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy