Následuje
Sportovní zprávy

BLOG: Slavii chválí i v Anglii. Ale zvládnou v Edenu sedět na třech židlích?

Slušná práce. To by se dalo vzkázat fotbalistům Slavie po prvním čtvrtfinále Evropské ligy se slavnou londýnskou Chelsea. Sice z toho nebyla výhra, ale předvedená hra potěšila. I italský kouč londýnského celku Maurizio Sarri přiznal, že si jeho tým prožil v Edenu těžké chvíle. "Dřív jsme nedokázali zvládat těžké momenty zápasů," řekl pro BBC. "Teď jsme schopni problémy ustát a vypořádat se s nimi," dodal potěšeně. "Druhý krok ale bude stejně obtížný, jako ten první," dodal Sarri a upozornil na zápas Slavie v Genku.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu v síti Sevilly
zdroj: REUTERS autor: David W Cerny

Tím trenér jednoho z nejlepších a nejbohatších celků světa přiznal, že jeho hráči museli v Edenu ukázat hodně ze svých schopností.

Autor článku v britském webu napsal, že Slavia ještě může představovat hrozbu. "Lídr české ligy ukázal, že je dost kvalitní na to, aby si Chelsea nebyla předčasně jistá, že boj o postup je už u konce."

V BBC sice připoměli, že Sarri udělal proti pondělnímu vítězství nad West Hamem v Premier League sedm změn v sestavě, ale potom se snažil střídáním vyřešit vysoké napadání a nasazení hráčů Slavie, která v počtu střel na branku Chelsea porazila (na střely 9:8, na branku 3:2). A také chválili brankáře Arrizabalaga, který vyrazil gólovou střelu Traorého. Za muže zápasu označila BBC Antonia Rüdigera. Ten pak po utkání označil Slavii za nejtěžšího soupeře, s nímž se v tomto ročníku Evropské ligy Chelsea utkala.

Slavia si zasloužila lepší výsledek, tvrdí theguardian.com, ale zároveň připomíná, že si pražský celek vypracoval málo jasných gólových šancí.

Musím přiznat, že mi konečně nějaká čínská investice v české kotlince připadá jako smysluplná a minimálně pro fanoušky dobrého fotbalu a příznivce Slavie prospěšná. Po Viktorii Plzeň je tu další tým, který se dokáže popasovat s evropskou konkurencí na vysokém levelu. Což je pro český fotbal dobrou zprávou. Zvlášť, když se plzeňská síla zvolna mění v rutinu, která jakoby marně hledala cestu dál.

Teď se také uvidí, jak se dokáže Slavia vypořádat s nahuštěným programem – teď derby se Spartou, pak do Londýna k odvetě s Chelsea, poté do Zlína, pak domácí pohár opět se Spartou a konec základní části ligy s Olomoucí v Edenu. Je toho až až.

Ale ze Slavie mám teď pocit, že šlape, jak má. Hráči i vedení si to užívají, jedou na vlně euforie a vypadají jako dobrá parta. Jenže šest zápasů za šestnáct dnů a všechny těžké – to tým ještě po všech stránkách hodně prověří

Ale když Slavia zvládne i tohle, tak to bude znamení, že ta dlouhá červenobílá cesta od zmaru k úspěchu by nakonec opravdu mohla skončit na nějaký čas slušným místem na fotbalové mapě Evropy.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy