HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Devatenáctka v Opavě nadělovala i podruhé a postoupila do závěrečné fáze kvalifikace o ME

Také ve druhém utkání základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se česká reprezentace do 19 let radovala z jednoznačného vítězství. Po triumfu 4:0 nad Ázerbájdžánem navíc postoupila do závěrečné fáze bojů o šampionát. O prvenství ve skupině se v úterý střetne s Norskem, které po demolici San Marina (8:1) zůstalo po dvou zápasech také stoprocentní.

Čeští fotbalisté do 19 let se radují z gólu
zdroj: twitter.com/Česká fotbalová reprezentace ‏

Svěřenci trenéra Luboše Kozla prožili v Opavě podobně jako ve středu, kdy rozstříleli San Marino 6:0, vynikající vstup do utkání. V 10. minutě totiž vedli po trefách Filipa Firbachera a Lukáše Červa už 2:0. Ve druhém poločase se prosadili Jakub Zeronik a znovu Firbacher.

Závěrečná kvalifikace se uskuteční na jaře 2020. Na finálový turnaj, který se na přelomu července a srpna uskuteční v Severním Irsku, postoupí vítězové sedmi skupin a doplní je výběr hostitelské země.