Sokolský zpravodaj

Darida neproměnil penaltu v rozstřelu a Dortmund vyřadil Herthu z poháru

Berlín – Jedním ze smolařů penaltového rozstřelu osmifinále německého poháru se stal i Vladimír Darida. Český reprezentant neproměnil pokutový kop, a i kvůli tomu Hertha vypadla v DFB Pokal s Borussií Dortmund, když po 120 minutách bylo skóre nerozhodné 1:1.

Smutnící Vladimír Darida
zdroj: DPA autor: Bernd Thissen

Borussia penaltový rozstřel vyhrála před 80 tisíci diváky na Olympijském stadionu 3:2 a šestým rokem po sobě postoupila do čtvrtfinále soutěže. Zápas skončil po prodloužení remízou 1:1, poté co se v prvním poločase trefil za Herthu Salomon Kalou a krátce po pauze vyrovnala hostující hvězda Marco Reus.

Domácí v penaltovém rozstřelu neproměnili své první dva pokusy - nejprve Fabian Lustenberger trefil břevno a poté vyrazil Daridovu střelu k levé tyči brankář Roman Bürki.

Další dvě penalty Hertha zvládla, ale osud berlínského týmu definitivně zpečetil Kalou, jenž poslal míč nad horní tyč. Za hosty se prosadili Ousmane Dembelé, Pierre-Emerick Aubameyang a Gonzalo Castro.