Česká osmnáctka si o titul nezahraje, nestačila na Američany

Zlín – Finále jednadvacátého ročníku Memoriálu Václava Ježka bude bez české účasti. Domácí výběr do osmnácti let totiž v rozhodujícím utkání skupiny A nestačil na Američany, kterým ve Zlíně podlehl 2:3. Svěřenci trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha si tak v sobotu zahrají o třetí místo Slovenskem.

Česká osmnáctka se svým soupeřem dlouho držela krok a po prvním poločase byl stav nerozhodný 0:0. Po změně stran však domácí výběr dvakrát inkasoval, když se nejprve trefil Saucedo a poté Fernandez.

Češi dvacet minut před koncem dokázali snížit po proměněné penaltě Laňky, jenže Američané vzápětí znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Mezi střelce se zapsal Wright. Na konečných 2:3 nakonec upravil Mihálik.

Svěřencům trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha se tak nepovedlo navázat na předchozí výhru s Maďarskem 4:1 a ve skupině A obsadili druhé místo, což znamená, že v sobotu v Kroměříži v souboji o konečné třetí místo vyzvou druhý tým skupiny B.

Memoriál Václava Ježka, mezinárodní turnaj fotbalistů do 18 let:

Zlín: ČR "18" - USA "18" 2:3 (0:0)

Branky: 71. Laňka z pen., 90.+2 Mihálik - 47. Saucedo, 51. Fernandez, 77. Wright.

Sestava ČR: Chmiel - Žárský (5. Březina), Brak, Kvída, Čmelík - Boček, Křivánek, Bílek - Kadlec (46. Laňka), Pulkrab (63. Mihálik), Ladra (72. Kuchta). Trenéři: Malura a Hoftych.

Pořadí skupiny A: 1. USA 6 b. (skóre 6:3), 2. ČR 3 (6:4), 3. Maďarsko 0 (2:7).

Kroměříž:

Ukrajina - Japonsko 4:1 (3:0).

Pořadí skupiny B: 1. Ukrajina 6 (7:3), 2. Slovensko 3 (4:4), 3. Japonsko 0 (2:6).

Další program: Sobota 23. srpna: 11:00 utkání o 5. místo: Maďarsko - Japonsko (Staré Město), 11:00 o 3. místo: ČR - Slovensko (Kroměříž), 14:00 finále: Ukrajina - USA (Zlín).