Svět motorů

Brankář Jaroš odchytal v přípravném zápase poločas za Liverpool

Poprvé dostal šanci ve slavném týmu. Sedmnáctiletý fotbalový brankář Vítězslav Jaroš si zachytal za první tým Liverpoolu. Do sestavy vítěze Ligy mistrů nastoupil do druhého poločasu přípravného utkání proti Tranmere a přispěl k jasné výhře 6:0.

Virgil van Dijk (vlevo) se raduje se spoluhráči z Liverpoolu
zdroj: ČTK/EMPICS autor: Nigel French

Jaroš přišel do Liverpoolu v roce 2017 z pražské Slavie a působí v mládežnickém týmu. V duelu s Tranmere vystřídal v brance za stavu 3:0 Belgičana Simona Mignoleta.

Soupeř slavného celku postoupil do třetí nejvyšší anglické soutěže a vystřelil v zápase pětkrát, z toho čtyřikrát trefil branku. Mladý český gólman ve druhém poločase předvedl dva úspěšné zákroky. Favorizovaný Liverpool vyslal na branku soupeře jedenáct střel a byl samozřejmě lepší ve všech statistikách.