Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Baroš: Porazit Spartu je nádhera, ale pořád jsme patnáctí

Dokázal toho ve fotbale moc, ale ligové vítězství nad Spartou útočníkovi Milanu Barošovi dosud scházelo. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant si své přání splnil na sklonku aktivní kariéry v dresu mateřského Baníku Ostrava, kterému navíc výhru 3:2 nad pražským klubem čtyři minuty před koncem sám vystřelil svým devátým gólem v ligové sezoně. Slezané díky triumfu v 26. kole ztrácejí na nesestupové pozice už jen bod.

Milan Baroš v utkání se Spartou
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Je to nádhera, ale pořád jsme patnáctí. Je to rozhodně povzbuzující pro psychiku, že jsme se v tabulce zvedli, ale pořád jsme pod čarou. Takže musíme nadcházející měsíc zvládnout a dostat se ještě výše. To je cíl," řekl Baroš.

Kapitán Baníku přiznal, že se na hřišti necítil úplně ideálně. "Chápu, že výkop v 15:00 je atraktivní čas. Když je minus deset stupňů, tak se hraje v sedm večer, jako my v Teplicích, a když je 27 stupňů, tak se hraje ve tři odpoledne. Zápasu by slušel výkop v sedm večer pod světly, ale nebudu si stěžovat. Pro oba to bylo stejné, ale necítil jsem se dobře," uvedl Baroš.

Ještě než dal vítězný gól, jednu šanci spálil, když z malého vápna neusměrnil do brány Fillův centr. "Přede mnou tam vyplaval balon, chtěl jsme se do něj položit, ale Hovorka se na mě nalepil a držel mě. Ale neříkám, že to byl nějaký faul. Trefil jsem ten míč pravačkou a jak jsem padal, šel míč do levačky a nad bránu. Byl jsem z toho zklamaný, ale jsem rád, že to tam spadlo o deset minut později," řekl Baroš.

Bývalý reprezentant na sebe znovu poutal pozornost a dostával se do křížku se sparťany na hřišti. Své si musel vyslechnout i z hostujícího kotle.

"Vím, že mě sparťani asi nebudou mít rádi. Hádám se s nimi celý zápas. Ale nic proti nim nemám. Je to 90 minut hry, také jsem jim říkal, že hrajeme o holý život. To je můj způsob hry, pro mě jsou důležité tři body. Po zápase jsem si s nimi podal ruku a teď se s nimi mohu normálně pobavit," řekl Baroš.

Dostal se i do rozepře s hostujícím koučem Pavlem Hapalem. "To k tomu patří. Už včera jsme se spolu potkali na hotelu, mám ho rád, je to super trenér. Přeju mu všechno nejlepší, ale těch 90 minut nemám kamarády. I sparťani to tak mají, každý hráč, který je zapálený pro svůj klub," doplnil.

Baroš je rád, že se Baník po špatném úvodu jara zvedl a vrátil do hry o záchranu. "Hlavně, že se tým zvedá, což je důležité před koncem sezony a bojem o záchranu. Tohle byly důležité tři body, ale jak moc, uvidíme po sezoně," dodal Baroš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy