Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Baroš opět oblékl dres Baníku, o návratu do ligy však zatím neuvažuje

Po deseti letech, kdy přestoupil do anglického Liverpoolu, navlékl bývalý reprezentant Milan Baroš na Bazalech dres Baníku Ostrava. Třicetiletý útočník Galatasaraye Istanbul, kde momentálně hraje pouze za rezervní tým, však o návratu domů nepřemýšlí.

Milan Baroš v dresu Baníku
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Baroš nastoupil v exhibičním utkání v dresu výběru osobností, který nastoupil proti týmu mistrů z roku 2004 a na výsledku 6:6 se podílel jednou brankou. "Pozvali jsme opravdu skoro úplně všechny, kteří s Baníkem měli a mají co do činění. Ne všichni pochopitelně mohou přijet v tomto termínu, vypadl nám třeba Tomáš Galásek, který má o víkendu povinnosti u reprezentace," vysvětlil Petr Šafarčík.

Kromě Baroše se fanouškům představily i další výrazné osobnosti historie Baníku jako René Bolf, Radek Slončík nebo Radek Látal. Útočník Galatasaraye však o permanentním návratu do Baníku zatím neuvažuje.

"Jestli se jednou vrátím do české ligy, tak platí, že to bude Baník. To je jedna z mála pravdivých věcí, které o mě novináři v poslední době napsali," řekl Baroš na Bazalech, kde se zúčastnil oslav devadesátého výročí vzniku Baníku.

Je nám líto, video expirovalo.
Baník slaví 90. výročí

Třicetiletý ostravský odchovanec ale zatím návrat domů neplánuje. Zřejmě neodvratně se však krátí jeho dny v Istanbulu, kde s ním Galatasaray už podle všeho moc nepočítá.

"Jsou dvě cesty: buď jít cestou menší kvality a soustředit se spíše na výdělek, nebo za fotbalem a s penězi dolů. Jednáme s agentem Paskou, zda mě Galatasaray uvolní, a pak se rozhodneme, co dále. Nabídky od různých klubů jsou," řekl Baroš.

Hráč, který prošel Liverpoolem, Lyonem, Portsmouthem nebo Aston Villou, v létě po mistrovství Evropy nadobro po jedenácti letech ukončil reprezentační činnost a čas ho utvrdil v tom, že se rozhodl správně.

Výběr osobností Baníku Ostrava
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

"Jednoznačně toho nelituju. Úplně to ze mě spadlo, byl jsem se na kluky podívat v Plzni proti Maltě a užil jsem si fotbal jako divák a fanoušek. Možná mi bylo trošičku líto, že jsem skončil tak brzo, ale jiné východisko nebylo. S takovým tlakem, který přecházel až v urážky, jsem se jinde v Evropě nesetkal," řekl Baroš, který už národnímu týmu jen fandí. "Klukům samozřejmě přeju a doufám, že v úterý zvládnou zápas s Bulharskem. Teď jsem už jenom fanoušek," dodal s úsměvem.

Když ale mluvil o Baníku, chvílemi se i mračil. Ze zahraničí prý s těžkým srdcem sledoval, co s jeho mateřským klubem provedla minulá garnitura majitelů.

"To, co se tady stalo, je skoro trestný čin. Moc přeju novým majitelům, aby klub ve spolupráci s městem zachránili při životě. Ukazuje se, že město je fotbalové, protože i když Baník hraje dole, má pořád skoro nejvyšší návštěvy v lize. Věřím, že se to podaří zachránit, jak klub, tak Bazaly," řekl Baroš.

Fanoušci Baníku ho prý ale zatím v modrobílých barvách neuvidí. "Myslím, že nemám ještě tolik roků. Takové tři roky bych v zahraničí ještě chtěl zůstat. Ale nikdy neříkej nikdy, a jestli se do české ligy vrátím, bude to jedině v Baníku," dodal Baroš.

Zdroj
ČT sport, ČTK, www.fcb.cz

Hlavní zprávy