TCL V Repre

Arsenal v londýnském derby přehrál Chelsea 3:1 a udržel naději na titul

Arsenalu v 34. kole anglické ligy zvládli domácí londýnské derby s Chelsea a po výhře 3:1 se vrátili do čela neúplné tabulky o dva body před Manchester City. Obhájci titulu ale mají dva zápasy k dobru, ten nejbližší sehrají ve středu proti West Hamu.

Radost fotbalistů Arsenalu
zdroj: AP autor: Kin Cheung

Arsenal v lize uspěl po čtyřech zápasech bez výhry. Za triumfem ho nasměroval dvěma góly v 18. a 31. minutě kapitán Ödegaard.

Norský záložník má na kontě v tomto ligovém ročníku už 14 branek. Ještě do pauzy přidal třetí trefu utkání Gabriel Jesus, za hosty jen snížil v 65. minutě Madueke.

Dvanáctá Chelsea nevyhrála devátý soutěžní duel v řadě, během nelichotivé série uhrála pouze dvě remízy.

"Blues" pokračují ve špatných výsledcích pod koučem Lampardem, jenž převzal tým před měsícem a povede ho do konce sezony.

Od nástupu klubové legendy na lavičku prohrála Chelsea všech šest zápasů a vstřelila pouze dvě branky.