Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Florbalista sezony

Argentina oznámila přátelský duel s českými fotbalisty. Svaz to zatím dementoval

Velký a prestižní test možná čeká českou fotbalovou reprezentaci. Brazílie či Argentina? Podle zpráv argentinského svazu se mělo domluvit přátelské utkání s českým týmem, které by se hrálo 26. března v Německu v Drážďanech. Fotbalová asociace ČR lákala i brazilskou reprezentaci. Jednání podle FAČR však stále probíhají a nic není dohodnuté.

Mauro Icardi se raduje z gólu v dresu Argentiny
zdroj: REUTERS autor: Marcelo Ruiz

"Po zápase proti Venezuele 22. března ve Španělsku bude argentinský národní tým v úterý 26. března čelit České republice na německém stadionu v Drážďanech," sdělil argentinský svaz na svém webu.

To ale podle FAČR není finální rozhodnutí. "Páteční informaci argentinské strany musíme dementovat. Nejedná se aktuálně v tuto chvíli rozhodně o oficiální a finální domluvu obou asociací," uvedl mluvčí FAČR Michal Jurman v prohlášení.

"Stále tedy probíhají jednání se všemi možnými soupeři, kteří připadají v úvahu pro zápas v termínu 26. března, mezi které patří například právě zmíněná Argentina, ale i již předem avizovaná Brazílie a další státy. Finální rozhodnutí a dohodu obou stran v tomto směru očekáváme na začátku následujícího pracovního týdne," dodal.

Pokud by fotbalisté proti Argentině skutečně nastoupili, obě země by se utkaly po dlouhých 37 letech. Naposledy Argentina hrála ještě s Československem v březnu 1982.

Největší hvězdou Argentiny je Lionel Messi. Kanonýr Barcelony však od loňského MS za národní tým nenastoupil. Mezi další hvězdy patří Sergio Agüero z Manchesteru City, Paulo Dybala z Juventusu či Mauro Icardi z Interu Milán.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy