Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Manažer Zbrojovky: Jsem rád, že liga směřuje k dohrání, ale musíme vyčkat

Zpráva o negativních kontrolních testech hráčů Karviné potěšila mimo jiné sportovního manažera Zbrojovky Brno Tomáše Požára. Právě negativní testy na koronavirus byly základním předpokladem pro dohrání první ligy a následné baráže o dvě místa v novém ročníku nejvyšší soutěže. Návrat mezi elitu je cílem Zbrojovky, zda se tak skutečně stane, je ale s velkým otazníkem.

Fotbalisté Brna se radují z gólu
zdroj: twitter.com/FC Zbrojovka Brno

"Musíme ale vyčkat na ligové grémium, aby se vše potvrdilo a jasně řeklo, jak to bude dál i vzhledem k dalšímu ligovému ročníku," řekl Požár. Zbrojovka skončila v druhé lize na druhém místě a v baráži by se měla utkat s patnáctým celkem první ligy.

Pokud by se skupina o záchranu, v které jsou ohroženy vedle Karviné ještě Opava a Příbram, nedohrála, podle aktuálních řádů by z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil. Z druhé ligy by postoupily mezi elitu jen vítězné Pardubice a baráž by se zrušila. Na to by doplatilo Brno a také v tabulce třetí Dukla.

Slavící fotbalisté Brna
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Od začátku se všeobecně deklarovalo, že obě profesionální soutěže by se měly dohrát, a jsem rád, že to směřuje k dohrání," uvedl Požár po zveřejnění výsledků karvinských kontrolních testů.

Pro Brno to znamená, že sezona mu ještě neskončila a naopak směřuje k vrcholu, kterým má být po celou sezonu avizovaný návrat mezi elitu.

Zbrojovka prošla druholigovým jarem ve výtečné formě, doma ani jednou neprohrála a nestačila jen na Pardubice. Hráči dostali nyní čtyři dny volno a od pondělí se sejdou k závěrečné přípravě.

"Po dokončení druhé ligy jsme nevěděli, jestli máme slavit, či být utrápení. Teď mohu být rád, že se můžeme chystat na baráž," řekl trenér Miloslav Machálek.

Stále však může být ve hře varianta, že se sice dohraje liga, ale už ne baráž, ať už v jakékoliv fázi. Pro Zbrojovku by se teoreticky otevírala možnost postoupit bez boje do rozšířené ligy, o které se spekulovalo.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy