Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Všichni negativní. Nikdo z Karviné nemá covid-19

Nikdo z karvinského klubu nemá covid-19. Všech 35 odebraných vzorků bylo podle tamních hygieniků negativních. Tým byl od 2. července v karanténě, poté co se nemoc objevila u tří hráčů a jednoho člena vedení.

zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

"Nyní je karanténa ukončena. Všichni se nyní mohou vrátit k běžnému životu bez omezení," uvedla vedoucí epidemiologického oddělení karvinské hygienické stanice Andrea Lipjaková.

Z nákazy čtyř osob v karvinském klubu vyplynula dvoutýdenní izolace celého mužstva. Ligová fotbalová asociace (LFA) proto odložila zbývající dvě kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července a baráž o nejvyšší soutěž, která by měla vyvrcholit odvetami 1. srpna.

Karviné patří dvě kola před koncem nadstavby v šestičlenné skupině o záchranu čtvrté místo, které stejně jako pátá příčka znamená baráž. O dva body zpět jsou Opava a poslední Příbram.

Je nám líto, video expirovalo.
Hráči v Karviné mohou začít trénovat

Na pátek 17. července ligový výbor LFA svolal grémium profesionálních klubů, které se bude situací v Karviné zabývat. Z první ligy za běžných okolností po zavedení nadstavby přímo sestupuje jen poslední tým. Celky na 14. a 15. místě čeká dvojutkání baráže s druhým a třetím týmem druhé ligy, kterými jsou Zbrojovka Brno a Dukla Praha.

Dobrá zpráva pro fotbal, raduje se sportovní ředitel Dukly

Nadšený ze zprávy je výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas. Měla by se tím pádem podle něj kompletně dohrát nejvyšší soutěž i baráž.

Pokud by se skupina o záchranu, v níže je i Karviná, nedokončila, podle řádů by z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil, z druhé ligy by šly mezi elitu jen vítězné Pardubice a baráž by se zrušila. "Tohle je nejlepší cesta, jestli testy a zdraví všech karvinských hráčů vydrží, aby se postup a sestup odehrál na hřišti tou sportovní cestou," konstatoval Vandas.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu:

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy