Jihlava překvapila lídra soutěže a veze ze Zlína bod

Outsider překvapil favorita. V dohrávce 9. kola druhé fotbalové ligy nepotvrdil suverénní vládce soutěže ze Zlína na svém stadionu roli favorita a ve třináctém zápase tohoto ročníku teprve podruhé nebodoval naplno. Jihlava, která je až čtrnáctá, uhrála ve Zlíně remízu 1:1.

Fotbalisté Vysočiny Jihlava
zdroj: FC Vysočina Jihlava

Skóre zápasu otevřel ve 41. minutě třiatřicetiletý zlínský útočník Vukadin Vukadinovič, což byla pro zkušeného Srba už šestá trefa v ročníku. Ale po přestávce vyrovnal Filip Šancl.

A i když měl favorit víc ze hry a tlačil se před branku Jihlavy, skóre už se do konce zápasu nezměnilo.

Zlín, jenž dosud nevyhrál jen zápas prvního kola v Líšni, kde remizoval 0:0, když odehrál téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Reitera, je i přes tuto nečekanou ztrátu stále jasně první. Na druhou Chrudim má náskok šesti bodů.

Fotbalová Chance Národní Liga – dohrávka 9. kola:

Zlín –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 41. Vukadinovič –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 62. Šancl. Rozhodčí: Hocek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kotalík, D. Beneš. ŽK: Nombil, Černín (oba Zlín). Diváci: 1732.