Fotbalisté v Pardubicích doufají, že město opraví chátrající stadion

Vedou druhou ligu, ale jejich stadion je v havarijním stavu. Fotbalisté Pardubic však věří, že vedení města schválí opravy, aby stadion splňoval parametry pro první ligu. Jestli tomu tak opravdu bude, ale zastupitelé rozhodnou až příští čtvrtek.

Fotbalisté Pardubic
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

"Krajské město si stadion zaslouží," řekl bývalý fotbalový reprezentant Luboš Kubík. Současný stav stadionu, který nemá dobré zázemí ani pro druhou ligu, je podle vicemistra Evropy z roku 1996 ostuda.

Investiční záměr Pardubice schválily v roce 2017, letos chtěly stavět. V dubnu projekt zastavily a koalice dál jedná o nové podobě stadionu a také nákladech.

"Stadion se jen udržuje při životě a odstraňují se jen havarijní stavy. Nejvyšší ženskou soutěž tady ani hrát nemůžeme," řekla ředitelka týmů žen a dívek Eva Šmeralová.

Oprava stadionu v Pardubicích se táhne. Je potřeba s tím něco dělat, říká Kubík

Podle předsedy představenstva FK Pardubice Vladimíra Pittera by město v ideálním případě mělo stadion opravit tak, aby splňoval nároky pro první ligu. Pitter věří, že klub jednou bude prvoligový. "Dosud jsme mlčeli. K důstojné účasti v první lize nám stadion chybí," řekl Pitter.

Podle sportovního manažera FK Pardubice Víta Zavřela by se město mělo brzy rozhodnout. Od července 2022 se změní podmínky pro pořádání druholigových zápasů a letní stadion už je nebude splňovat, uvedl.

FK Pardubice má kolem 800 členů, z toho 677 v mládežnických kategoriích, v Ohrazenicích je i fotbalová akademie. V krajském městě ji otevíral v roce 2016 bývalý reprezentant Karel Poborský. "Akademie je jedna z nejlepších. S akademií i klubem jsme spokojení," řekl bývalý reprezentant, který má fotbalové akademie v republice na starosti.

Umístění stadionu z roku 1931 v centru města považují zástupci klubu za ideální. Po opravách bude motivací pro fotbalovou mládež, diváci získají důstojné zázemí.

V Pardubicích by se mohly konat mezinárodní fotbalové akce, mládežnické turnaje, uvedl mluvčí klubu Radek Klier.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy