Následuje
SP Česko

Zápotočný: Na lavičce jsem byl naštvaný, v Příbrami se mi ulevilo

Příbram - Tomáš Zápotočný se koncem minulého týdne vrátil do svého mateřského klubu. V Příbrami, kam odešel ze Sparty, v níž dostával už jen minimum šancí, je maximálně spokojen. "Fotbal mě zase začal bavit, je to pro mě úleva. Jsem na začátku nové štace, která snad bude úspěšná," řekl třiatřicetiletý obránce.

Tomáš Zápotočný
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Ve středočeském klubu trénuje Zápotočný už od minulého týdne, v sobotu si v příbramském dresu odbyl obnovenou premiéru v duelu na Slovácku. "Jsem šťastný, že jsem se tady na stará kolena zase objevil. Jsem tady i proto, abych pomohl mladším klukům. Příbram na Spartě třeba nedávno odehrála dobrý zápas, ale doplatila právě na nezkušenost," uvedl čtyřnásobný reprezentant.

Zápotočný podepsal v Příbrami tříletou smlouvu. Pro návrat se rozhodl i proto, že se ve Spartě začal cítit odstrčený na vedlejší kolej. V jarní části sezony sice ještě figuroval v základní sestavě, ale když si v březnu poranil koleno, jeho pozici to oslabilo. V nové sezoně pak odehrál jako střídající hráč jen závěr zápasu s Bohemians 1905 a signálem pro odchod pro něj prý bylo, když před nedávným zápasem s Ostravou místo něj naskočil ve středu obrany o dvanáct let mladší Jakub Brabec.

Tomáš Zápotočný o konci ve Spartě: "Člověka to trochu naštve, když ve třiatřiceti letech zůstanete na lavičce... Jsem typem hráče, který potřebuje důvěru. A pokud ji nemám, je to špatně."

Sparťanskou kapitolu už definitivně uzavřel a teď vzhlíží k příbramské výzvě. Zápotočný si přeje vidět svůj staronový tým co nejdále od sestupových příček. Právě kolem nich se Středočeši často pohybují. "Nechci se spokojit s pouhým bojem o záchranu. I když to budeme mít těžké, protože máme po osmi zápasech osm bodů."

Jeho příchod má být pro tým Jaroslava Starky velkou vzpruhou. Prezident klubu netajil, že vyvíjel velké úsilí, aby odchovance nalákal zpět do příbramských služeb. "Trvalo nám dlouho, než jsme se dohodli. Už asi rok jsem ho otravoval, ať se vrátí. Teď mám radost, že jsme se dohodli," věří Starka přínosu hráče, který v roce 2006 získal titul s Libercem a o čtyři roky později i v Turecku s Bursasporem.

Zápotočný novou posilou Příbrami
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy