Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Vrba si hned získal kabinu, Křetínský do složení Sparty nezasahuje, tvrdí Čupr

Fotbalisté Sparty sice pod vedením Pavla Vrby spustili gólostroj, který se ovšem v derby proti Slavii zasekl. I tak je generální ředitel klubu František Čupr rád, že se bývalému kouči Plzně povedlo tým dobře nastartovat a hned získat na svou stranu. "Kluci za ním stojí, do budoucna budeme úspěšní," myslí si Čupr.

Slavící fotbalisté Sparty
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Vrba nahradil Václava Kotala zkraje letošního února a výsledky i herní projev Sparty šly prakticky hned nahoru.

"Když jsme angažovali trenéra Kotala, věřili jsme, že bude úspěšný. Říkal jsem mu, že si myslím, že to je na delší dobu, že to není jen na jednu sezonu a že věříme, že bude úspěšný. Což se podařilo," tvrdí Čupr v rozhovoru pro ČT sport.

A hned přidává, co se Kotalovi, který se Spartou hrál po letech základní skupinu Evropské ligy, podařilo:

"Zachránil nám sezonu, zvítězili jsme v poháru, ale pak došlo k něčemu, že jsme stagnovali, náš herní progres už nebyl, z hráčů bylo cítit, že nemají patřičnou radost a motivaci, která by měla být, a museli jsme tu změnu udělat. Ten požadavek vycházel od Tomáše Rosického."

POSLECHNĚTE SI Fotbal fokus podcast (k dispozici i na Spotify) o derby Slavia-Sparta:

A mužstvo s příchodem Vrby skutečně novou energii dostalo. Ještě pár dní předtím panovalo na Letné velké rozčarování z prohry 0:1 proti Bohemians 1905.

"Když se dívám na tréninky A-mužstva, je tam úplně jiná, daleko lepší energie. Na hráčích je vidět, že je to víc baví. Vrbovi se podařilo, že si okamžitě dokázal získat kabinu. Co jsem měl možnost vidět i určitou formu zábavy na trénincích, kluci za ním stojí, a proto si myslím, že budeme do budoucna úspěšní. Energie toho týmu je jiná," líčí Čupr pro pořad Dohráno Plus.

Ten sám nerozumí dřívějším mediálním spekulacím ohledně dřívějšího vztahu mezi Vrbou a Rosickým.

"Osobně jsem se Tomáše ptal a ten mi říkal, že s Vrbou nikdy neměl problém, že to bylo čistě sportovního rázu a že je překvapen, jak média nafukují to, co vůbec neexistuje," říká Čupr.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio fotbal - Dohráno Plus

"Sparta je mediálně zajímavá, jsou to spekulace v rámci jednotlivých lidí. Nemyslím si, že by tam bylo cokoliv osobního. Byl jsem od začátku u těch jednání a Tomáš je ten, kdo si vybral trenéra Vrbu. Ten si ho dal na seznam potenciálních uchazečů, kde byla závěrečná tři jména, neprozradím jaká," doplňuje šéf klubu.

"Ve finále mi zavolal a ptal se, zda jsem s tím ok, když to bude Vrba a já mu řekl, že ho naprosto podporuji. Až poté se to komunikovalo panu Křetínskému (majiteli Sparty, pozn. red.). Na těch spekulacích není špetka pravdy a jsem rád, že to v realizačním týmu včetně Rosického funguje," pochvaluje si Čupr.

Na Letné se mezitím poohlíží po zkvalitnění a doplnění některých pozic, Čupr ale konkrétnější být nechtěl. "Máme kvalitní tým. Je důležité, aby kluci hráli co nejdéle spolu, zvykli si a hráli své pozice," říká.

František Čupr:

"Je to má dvouapůlletá zkušenost, kdy jsem ve Spartě, ale nejsem si vědom toho, kdy by Křetínský intenzivně zasahoval do sestav, složení týmů a podobně."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy