Speedway GP 2024

Tanko má stop na tři zápasy, Budějovice zaplatí 90 tisíc za diváky

Tři soutěžní utkání bude fotbalistům Baníku Ostrava scházet útočník Abdullahi Tanko. Ten dostal trest od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) za vyloučení po udeření slávistického obránce Davida Douděry v nedělním utkání 19. ligového kola. Českobudějovický klub zaplatí 90 000 korun za to, že jeho fanoušci při utkání v Plzni opakovaně použili pyrotechniku. LFA o trestech informovala v komuniké po zasedání komise.

Abdullahi Tanko atakuje Davida Douděru
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Douděra v souboji o míč do Tanka na kraji hřiště strčil a povalil ho na atletickou dráhu. Nigerijský útočník se rychle zvedl a Douděru hrudníkem srazil na trávník. Tanko v 67. minutě dostal od rozhodčího Karla Roučka červenou kartu. Baník doma podlehl Slavii 2:3.

Českobudějovičtí příznivci během druhého poločasu v Plzni ze svého sektoru čtyřikrát vhodili na hřiště dýmovnici. Utkání, které Jihočeši prohráli 0:5, kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno. Viktoria za porušení povinností pořadatele zaplatí 20 000 korun.