Sparta vyhrála v lize podeváté za sebou a do derby půjde z prvního místa

Sparta protáhla vítěznou sérii v domácí soutěži na devět utkání a po výhře 2:0 v Pardubicích půjde do pražského derby z prvního místa. Stejně jako šňůra úspěchů Letenských totiž pokračuje i trápení Slavie na stadionech soupeřů. Sešívaní jen remizovali v Mladé Boleslavi 1:1. V záchranářské bitvě uspěly Teplice v Českých Budějovicích (3:0) a souboj mezi dvěma kandidáty na postup do skupiny o titul Olomouc – Bohemians 1905 skončil nerozhodně 2:2.

Sparta rozhodla o triumfu před znovu vyprodaným pardubickým stadionem už v úvodním dějství, kdy se prosadili hlavou Jan Kuchta a Ladislav Krejčí mladší.

Letenští jako jediní na jaře udrželi neporazitelnost a od říjnového ligového debaklu 0:4 na Slavii nenašli přemožitele v 16 soutěžních duelech.

Pardubice prohrály třetí z posledních čtyř kol a kvůli horšímu skóre zůstaly za Zlínem na 16. místě, které jako jediné znamená přímý sestup.

FK Pardubice - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 20. Kuchta, 37. Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: D. Černý - Nádvorník, Machač - Petřík (video). ŽK: Kairinen, Ladislav Krejčí II (oba Sparta). Diváci: 4620 (vyprodáno).

Pardubice: Budinský - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek - Darmovzal (74. Sychra), Hlavatý (89. Rosa), Janošek (73. Šimek), Helešic (56. Kostka) - Krobot (74. P. Černý). Trenér: Kováč.

Sparta: Kovář - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner (75. Daněk), Laci, Kairinen (74. Pavelka), Zelený (61. Höjer) - Čvančara (61. Karabec), Kuchta, Haraslín (74. Mabil). Trenér: Priske.

Zafeiris se poprvé trefil, Slavia ale brala jen bod

Mladou Boleslav poslal do vedení v 18. minutě fenomenální střelou z hranice pokutového území ve formě hrající Vasil Kušej.

Ve 32. minutě srovnal norský záložník Christos Zafeiris prvním gólem v české lize, ale otočit stav už hosté nedokázali.

Domácí totiž s notnou dávkou štěstí ustáli pár závarů a Schranzův gól těsně před koncem neplatil po zásahu VARu kvůli ofsajdu.

V hektickém závěru už Středočeši nerozhodný výsledek udrželi, po remíze 0:0 s mistrovskou Plzní obrali o body dalšího favorita.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:1 (1:1)

Branky: 18. Kušej - 32. Zafeiris. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Váňa - Hocek (video). ŽK: Matějovský, Mareček, Jawo, Šeda - Schranz. Diváci: 4851.

Mladá Boleslav: Šeda - Kubista, Suchý, Šimek - Karafiát, Mareček, Matějovský (54. Žitný), Fulnek - Kušej, Ladra (86. Dancák) - Jawo (65. Donát). Trenér: Hoftych.

Slavia Praha: Kolář - Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (46. Provod) - Zafeiris, Oscar (90. Hronek) - Schranz, Lingr (90.+4 Pech), Jurečka (60. M. Jurásek) - Tecl (60. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

V hlavních rolích Chytil s Matouškem

O kvarteto branek se na Andrově stadionu podělili pouze dva střelci – za domácí skóroval ve 37. a 51. minutě Mojmír Chytil, za hostující mužstvo ve 25. a 54. minutě Jan Matoušek.

Sigma v nejvyšší soutěži nezvítězila podruhé za sebou a zůstala šestá s tříbodovým náskokem na sedmý Hradec Králové.

Bohemians 1905 v lize neprohráli pošesté v řadě, ale přerušili sérii čtyř skalpů soupeřů. V tabulce jsou čtvrtí o tři body před Slováckem.

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:1)

Branky: 37. a 51. Chytil - 25. a 54. Matoušek. Rozhodčí: Starý - Paták, Slavíček - Zelinka (video). ŽK: Pokorný - Beran. Diváci: 4007.

Sigma Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Greššák (71. Poulolo), Sláma (82. Zmrzlý) - Breite, Ventúra - Vodháněl (61. Zifčák), Pospíšil, Navrátil (82. Zorvan) - Chytil (82. Vaněček). Trenér: Jílek.

Bohemians 1905: Jedlička - Kadlec (58. Vondra), Křapka, Hůlka - Köstl (46. Jánoš), Beran, Jindřišek, Kovařík - Hála (58. Dostál), Matoušek - Drchal (77. Necid). Trenér: Veselý.

Teplice podruhé v řadě vyhrály s nulou

Změna trenéra fotbalistům Teplic evidentně prospěla. Tentokrát zvítězili v Českých Budějovicích 3:0 a naplno bodovali podruhé za sebou. Jihočeši naopak prohráli třetí z posledních čtyř kol.

Ve 22. minutě otevřel skóre Daniel Fila, krátce po změně stran zvýšil Abdallah Gning a třetí branku přidal Lukáš Mareček v 73. minutě.

Severočeši venku v nejvyšší soutěži uspěli po sérii osmi porážek. V Budějovicích vyhráli poprvé od května 2007.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:3 (0:1)

Branky: 22. Fila, 48. Gning, 73. Mareček. Rozhodčí: Batík - Kotík, Dresler - Adámková (video). ŽK: Hais - Trubač, Jakub Hora II.

České Budějovice: Šípoš - Sladký, Havel, Čoudek - Čavoš (46. Adediran), Čermák (62. Hais), Jakub Hora I, Skovajsa (46. Čmelík) - Hellebrand (82. V. Hora), Potočný - Škoda (62. Bastl). Trenér: Nikl.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič - Vondrášek, Trubač (85. Vachoušek), Kučera, Jukl (85. Jakub Hora II), Hybš - Fila (68. Žák), Gning (58. Urbanec). Trenér: Frťala.