Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Sněhová nadílka pokračuje, utkání se nedočkají ani fotbalisté Slavie ve Zlíně

Ani nedělní zápas 17. kola první fotbalové ligy mezi Zlínem a pražskou Slavií se kvůli nezpůsobilé hrací ploše neodehraje. Sníh odložil již páteční předehrávku Českých Budějovic s Hradcem Králové i sobotní utkání kromě Slovácka v Olomouci. Poslední duel ligového kola mají od 15 hodin hrát Pardubice se Spartou.

Zápas Zlína se Slavií je šestým odloženým duelem kola. Zvládlo se odehrát pouze sobotní utkání mezi Slováckem a Olomoucí (1:1), mistrovská Sparta má nastoupit v Pardubicích. Východočeský klub ráno na sociálních sítích oznámil, že hřiště bylo schváleno a od 15:00 se bude hrát.

Představitelé Zlína na klubovém webu uvedli, že utkání se Slavií bylo odloženo kvůli velkému množství sněhu, jenž nepřestal padat ani během noci. "Ve Zlíně napadlo během noci a nedělního rána 20 cm sněhu. Přestože vytápění jede naplno, ani to nestačí. S ohledem na zdraví hráčů a nevýhodné počasí pro fanoušky nelze zápas odehrát," uvedl Zlín.

Slavia podle svého šéfa Jaroslava Tvrdíka žádala o odložení duelu už v sobotu před odjezdem z Prahy, ale neuspěla. LFA uvedla, že oficiálně žádnou žádost neobdržela. Tvrdík poté odpoledne a večer dokumentoval cestu mužstva autobusem do Zlína, která se kvůli sněžení a ucpané dálnici značně protáhla.

V kritice LFA pokračovalo slávistické vedení i po nedělním rozhodnutí zápas odložit.

Kritikou LFA nešetřil ani ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Splavec. "Od pátku bylo jasné, že to na většině stadionů prostě nepůjde. V zájmu ochrany zdraví hráčů, zachování regulérnosti pro všechny zúčastněné, nezničení už tak zkoušených hracích ploch a atraktivity pro fanoušky na tribunách i u televize jsme se to snažili vysvětlit těm, kteří mají za úkol řídit ligu," uvedl na sociální síti Splavec.

"Ti samí lidé nechali naše kluky odjet do Zlína s tím, že druhý den dopoledne zápas odloží. Místo toho, aby se řídili racionálním úsudkem, hráli si na meteorology a byrokratické mravokárce. Výsledek ať si každý zhodnotí sám. Šťastnou cestu zpět klukům i fanouškům, kteří už ve městě jsou. Jinak už fakt nemám slov," doplnil Splavec.

LFA upozornila, že postupuje podle řádů a při odkladu má vždy poslední slovo hlavní rozhodčí. "Kvůli dění v posledních hodinách a dnech byla ale LFA v intenzivním kontaktu s kluby v rámci celé ligy. Pokud domácí celek požádal, LFA vyslala na stadion delegovanou osobu, aby situaci posoudila a v případě špatného stavu utkání s předstihem odložila," uvedla asociace na svém webu.

"V případě Zlína ale klub o nic podobného nežádal. Dopředu avizoval, že stav hrací plochy je dobrý a díky příznivé předpovědi by mělo být vše připraveno tak, aby se utkání mohlo uskutečnit bez jakýchkoliv omezení. Bohužel noční sněžení situaci změnilo a i přes všechnu snahu domácího celku nebylo možné hrací plochu uvést do odpovídajícího stavu," doplnila LFA.

Kvůli sněhové kalamitě byly už dříve odloženy sobotní zápasy Českých Budějovic s Hradcem Králové, Jablonce s Teplicemi, Mladé Boleslavi s Karvinou a Bohemians 1905 s Libercem a nedělní utkání Ostravy s Plzní. Po zápase Olomouce se Slováckem hraném na sněhu oba trenéři konání utkání kritizovali a označili ho mimo jiné za hazard se zdravím hráčů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články