Následuje
BasketManie

Smola nesimuloval úmyslně, rozhodla disciplinární komise

Tomáš Smola za přihraný pád z prvního ligového kola proti Liberci, po kterém Baník chybně kopal penaltu, trest nedostane. Podle disciplinárky nešlo o úmyslné simulování.

Tomáš Smola v zápase s Libercem
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

Smola se v 73. minutě za stavu 1:1 skácel k zemi po drobném kontaktu s libereckým Ondřejem Karafiátem a rozhodčí Ondřej Berka k velké nelibosti hostů nařídil penaltu.

Pokutový kop však domácí Robert Hrubý zahrál do břevna a v závěru nastavení Slovan vstřelil gól na 2:1, kterým otočil skóre. Komise rozhodčích FAČR v úterním komuniké oznámila, že sudí Berka chyboval a penalta se kopat neměla.

Klíčový moment v čase 9:10:

Studio fotbal - Dohráno

"Disciplinárka se chováním hráče Smoly zabývala a shodně se stanoviskem komise rozhodčích i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče. Hráč Smola tedy nebyl dodatečně potrestán. Nicméně komise se bude v budoucnu nesportovním chováním hráčů v podobě simulování zabývat," uvedla disciplinárka.

Komise zároveň na zasedání zahájila řízení s domácími kluby Spartou Praha, Českými Budějovicemi a Zlínem za porušení povinností pořadatele utkání, s Bohemians 1905 pak kvůli nevhodnému chování hostujících fanoušků v Jablonci.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy