Slavia si poradila s Rapidem 2:0, soupeře trestala náběhy za obranu

Úvod rakouského soustředění zvládli vítězně. Fotbalisté pražské Slavie v Rakousku porazili Rapid Vídeň 2:0. Úřadující český vicemistr rozhodl o výhře nad třetím týmem uplynulé sezony rakouské ligy góly Stanislava Tecla a Jana Sýkory v prvním poločase.

Vladimír Coufal (vpravo) v dresu Slavie
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Slavia byla od úvodu lepší a soupeře přehrávala. Dvě šance neproměnila, ale ve 26. minutě našel Van Buren přihrávkou za obranu Tecla a ten střelou mezi nohy brankáře otevřel skóre. Také k druhé trefě přispěl dlouhým nákopem slávistický gólman Kolář, jehož pas si za obranou našel Sýkora a zvýšil. "Myslím si, že výkon byl už docela dobrý, ale ještě pořád tomu chybí taková ta lehkost, nohy máme ještě zatavené," řekl pro klubový web Slavie Tecl.

Střelec úvodní branky ještě dvě šance promarnil. "Samozřejmě bych tohle měl dávat. Každá spálená šance mi vadí. Na druhou stranu je lepší, že se to stane teď v průběhu přípravy. Doufám, že to vyladím na sezonu," sdělil slávistický forvard.

Po změně stran slávistický kouč Trpišovský prostřídal a další gól už nepadl. "Důležité bylo, že jsme podali zlepšený výkon oproti minulým zápasům. To je prvořadé a pro nás také nejdůležitější," dodal Tecl.

Posledních dvacet minut si zahrál i stoper Deli, kterého trápily v úvodu přípravy zdravotní potíže. Naopak kvůli drobným problémům nehráli Stoch, Flo, Mešanovič a také nejnovější posila Rumun Baluta.

Slavia odehrála v přípravě včetně středečního duelu dosud čtyři utkání. Na úvod vyhrála 9:1 v Chotěboři, pak porazila Žižkov 4:0 a prohrála se Slovanem Bratislava 0:1. V sobotu na soustředění v Rakousku čeká červenobílé dvojzápas s maďarským celkem Mezökövesd-Zsóry.

Výsledky přípravných zápasů prvoligových týmů:

Slavia Praha - Rapid Vídeň 2:0 (2:0)

Branky: 26. Tecl, 44. Sýkora.

Sestava Slavie: I. poločas: Kolář - Coufal, Jugas, Ngadeu, Zelený - Kúdela - Van Buren, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal - Tecl. II. poločas: Kolář - Frydrych, Kúdela (77. Coufal), Pokorný, Zelený (70. Deli) - Souček, Valenta - Van Buren (59. Auer), Musa, Bořil - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Trnava - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branka: 48. Fillo.

Sestava Ostravy: Laštůvka - Pazdera (67. Mešaninov), Procházka (73. Pokorný), Stronati, Fleišman - De Azevedo (46. Fillo), Šindelář (79. Kaloč), Hrubý (46. Jirásek), Granečný (81. Bolf) - Baroš (46. Pedrinho), Diop (70. J. Šašinka). Trenér: Páník.

FK Jablonec - FK Varnsdorf 5:0 (3:0)

Branky: 7. a 9. Doležal, 80. a 84. Čvančara, 2. Chramosta.

Sestava Jablonce: I. poločas: Hanuš - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Kratochvíl, Acosta - Doležal, Chramosta. II. poločas: Hanuš - Masopust, Lischka, Břečka, Hanousek - Acosta, Kratochvíl, Trávník, Jovovič - Chramosta (64. Čvančara), Ikaunieks. Trenér: Rada.

Zaglebie Sosnowiec - MFK Karviná 2:2 (1:0)

Branky: 16. Cichocki, 75. Sanogo - 50. Weber, 81. Lingr.

Sestava Karviné: Pastornický (46. Ciupa) - Moravec, Piroch, Smrž, Tusjak - Mareček - Lingr (82. Egri), Weber, Suchan (62. Moskál), Galuška (86. Putyera) - Ramírez (75. Řapek). Trenér: Nádvorník.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branka: 72. Šup.

Sestava Teplic: I. poločas: Diviš - Vondrášek, Ljevakovič, Král, Krob - Kučera - Trubač, Žitný, Hora, Luts - Vaněček. II. poločas: Němeček - Šup, Čmovš, Král, Šimeček - Kučera (65. Trubač) - Rezek, Kodeš, Diaz, Shejbal - Červenka. Trenér: Šmejkal.

1. FC Slovácko - Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Branky: 64. Petr - 19. Papadopulos.

Sestava Slovácka: Daněk - Juroška, Krejčí (46. Šimko), Hofmann, Reinberk (46. Divíšek) - Navrátil, Machalík (46. Kohút), Daníček, Sadílek (46. Janošek), Petr (70. Hellebrand) - Kuchta (46. Kubala). Trenér: Kordula.