Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Šádek dostal za urážky rozhodčího pokutu 40 tisíc

Plzeň – Za urážlivé výroky na adresu sudího a delegáta přišel trest. Generální manažer Plzně a místopředseda fotbalové ligy Adolf Šádek dostal od disciplinární komise pokutu 40 tisíc korun za nevhodné chování v duelu 22. ligového kola s Teplicemi.

Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

"Disciplinární komise vyhodnotila předložené informace tak, že došlo ze strany pana Šádka k disciplinárnímu přečinu. Emotivní výroky učiněné v průběhu utkání jsme vyhodnotili jako nepatřičné a uložili trest peněžité pokuty odpovídající závažnosti, intenzitě a zároveň v kontextu jiných rozhodnutí disciplinární komise v obdobných věcech," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Plzeň v utkání s Teplicemi remizovala 2:2. Viktoria prohrávala už 0:2 a bod zachránila v posledních pěti minutách.

Disciplinárka naopak ukončila řízení s masérem Sparty Tomášem Stránským, který po remíze 1:1 v derby na Slavii přišel pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia". "Chování pana Stránského nenaplnilo skutkovou podstatu disciplinárního přečinu, ale od člena realizačního týmu je to krajně nevhodné. Naopak by měl jít příkladem v pozitivním duchu fandění, a ne negací," uvedl Baček.

Trestu neušly Ostrava ani Slavia

Druholigová Ostrava dostala pokutu 75 tisíc korun za to, že její fanoušci v duelu v Prostějově používali a házeli pyrotechniku. Domácí klub musí zaplatit za porušení povinností pořadatele 25 tisíc.

Slavii udělila komise pokutu 70 tisíc kvůli výtržnostem fanoušků, kteří poškodili zařízení stadionu v Karviné. Slezský klub dostal pokutu 50 tisíc za porušení povinností pořadatele.

Kvůli čtyřem žlutým kartám čeká trest na jedno kolo slávistu Antonína Baráka, dvojici z Bohemians 1905 Daniela Krcha s Josefem Jindřiškem, brněnského Jakuba Řezníčka, mladoboleslavského Marka Matějovského a Jeana-Davida Beauguela ze Zlína.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy