Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Po hokejových Pardubicích další investice? Dědek popřel zájem o vstup do ligového Hradce

O vstup do městského prvoligového fotbalového klubu FC Hradec Králové mají podle radnice zájem podnikatelé Petr Dědek a Vlastimil Sehnal. Dědek to však dnes popřel a označil za nesmysl. Zájem podnikatelů vyplývá z úterního oznámení radnice o předběžných tržních konzultacích pro výběr provozovatele nyní budovaného fotbalového stadionu. Město uvedlo, že Sehnal a Dědkem vlastněná firma D&D ELEKTROMONT projevili zájem o strategické partnerství s fotbalovým klubem.

Hradecká radost
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Dědek zájem o hradecký fotbalový klub popřel. "Chci vyvrátit a ukončit spekulace o zájmu vstupovat do hradeckého fotbalu, které se dnes objevily v médiích. Je to nesmysl. Nemáme zájem ani o účast ve výběrovém řízení na provozovatele stadionu," uvedl. 

Město řeší, jak stadion, který má být hotový v červnu 2023, provozovat. Vyloučena není varianta, že by stadion provozoval případný budoucí strategický partner klubu, přičemž tendr na provozovatele stadionu by město spojilo s výběrem strategického partnera klubu. Proto město k účasti na konzultacích oslovilo Sehnala i Dědkovu firmu.

Dalšími oslovenými jsou samotný klub FC Hradec Králové jako budoucí významný uživatel stadionu a provozovatelé multifunkčních arén ve třech největších českých městech, a to firmy Bestsport, Kometa Group a Vítkovice Aréna. Do předběžných tržních konzultací se však může do 7. srpna přihlásit kdokoliv další. Na základě informací z konzultací město nastaví podmínky a požadavky ve výběrovém řízení na provozovatele arény, za niž město zaplatí 631 milionů korun bez daně.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalisté Hradce si v přípravě poradili s Varnsdorfem

Vrchlabský podnikatel Dědek je vlastníkem extraligového Dynama Pardubice. Jeho firma D&D ELEKTROMONT je s firmami Strabag a Geosan Group součástí konsorcia, které fotbalový stadion v Hradci Králové staví.

Sehnal byl v minulosti předsedou představenstva prvoligového fotbalového klubu 1. FC Brno a také senátorem za ODS v obvodu Blansko. V roce 2017 založil politické hnutí Sportovci.

Město v červnu oznámilo, že před vypsáním soutěže na prodej FC Hradec Králové si klub nechá ocenit u liberecké firmy 1. Znalecká. Primátor Alexandr Hrabálek (ODS) tehdy uvedl, že podnětem k vypsání soutěže na prodej a ocenění klubu je to, že se začali objevovat zájemci, kteří by do klubu chtěli vstoupit. Město vlastní sto procent akcií klubu.

Hradec Králové a čísla

Klub v uplynulém ročníku první ligy skončil jako nováček na šestém místě. V posledním účetním roce od 1. července 2020 do 30. června 2021, kdy klub ještě působil ve druhé lize, skončilo jeho hospodaření ztrátou 3,6 milionu korun. Vlastní kapitál FC Hradec Králové ke konci loňského června činil 35 milionů korun. Město klubu ročně dává dotaci kolem 40 milionů korun.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články