Následuje
Krasobruslařská Grand Prix Itálie

Kotalík končí ve Spartě

Adam Kotalík opustí vedení fotbalové Sparty. Bývalý generální ředitel letenského klubu a člen představenstva zodpovědný za přestupy tak učinil po dohodě s majitelem klubu Danielem Křetínským. Kotalíkův nástupce bude jmenován v nejbližší době.

zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Kotalík přišel na Letnou před čtyřmi lety a byl u postupu do čtvrtfinále Evropské ligy v roce 2016. Poté se ale stal častým terčem zloby fanoušků, neboť v posledních třech sezonách Sparta v evropských pohárech skončila už v předkolech a v české lize čeká na titul od roku 2014.

"Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku nebylo úspěšné," uvedl předseda představenstva Křetínský.

"Přesto mu patří za jeho práci velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu," přidal Křetínský.

Kotalíkovy povinnosti s výjimkou jednání o přestupech a hráčských smlouvách převezme sportovní ředitel Tomáš Rosický. "V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby," dodal generální ředitel František Čupr.

Zdroj
ČTK, AC Sparta Praha

Hlavní zprávy