Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Katar

Jarolím: Strach ze sestupu nemám. Bylo by smutné, kdybych ho měl

Strach, že by se fotbalisté Mladé Boleslavi v první lize nezachránili, trenér Karel Jarolím nemá. Ambiciózní středočeský celek figuruje po podzimu až na patnáctém místě a má stejně bodů jako šestnácté Brno, které je momentálně na první ze tří sestupových pozic. Zkušený stratég zároveň připustil, že pokud by nedostal zajímavou nabídku, byl smířený s tím, že už se na lavičce neukáže.

Kouč Karel Jarolím na tréninku Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Strach ze sestupu nemám. Bylo by smutné, kdybych ho měl. Myslím, že by to hráči vycítili. Věřím, že když budeme pokračovat v cestě, kterou jsme započali, půjdeme nahoru. Cítím dobrou atmosféru a zájem kluků na sobě pracovat a zlepšovat se. Věřím, že boj o záchranu zvládneme," řekl klubovému webu Jarolím, který převzal tým před koncem podzimu po Jozefu Weberovi a ze čtyř kol získal jediný bod.

"Doufali jsme, že se nám v posledních čtyřech kolech na podzim podaří získat víc bodů, ale bohužel se tak nestalo. Nezbývá nám nic jiného než dát mužstvo dohromady po všech stránkách a na jaře vykročit k záchraně. Jsme v postavení, že nemůžeme přemýšlet o ničem jiném, než abychom se co nejdříve dostali ze sestupových vod. Prioritou je zachránit ligu," poznamenal Jarolím, který v letech 2016 až 2018 vedl českou reprezentaci.

Je nám líto, video expirovalo.
Boleslav v přípravě na ligu podlehla Bohemians 1905

Vzhledem k 18 účastníkům první ligy v této sezoně nemine sestup hned tři týmy. Boleslav má stejně bodů jako šestnácté Brno a sedmnáctá Příbram a o tři body více než osmnáctá Opava. Ta má ovšem dvě utkání k dobru.

"Boj o záchranu může být tentokrát ještě vyrovnanější, to je jasné. I proto bude pro nás každý zápas velice důležitý. Ničím jistým si ale nemůžou být ani kluby, které jsou teď o několik bodů nad námi," myslí si Jarolím.

Dominik Janošek z Mladé Boleslavi se pokouší obrat o míč opavského Joela Christ Tiehiho
zdroj: ČTK/Pryček Vladimír autor: Vladimír Pryček

Čtyřiašedesátiletý trenér byl od nepodařeného závěru u národního týmu od září 2018 bez angažmá. "Měl jsem i jiné nabídky, ale nechci o nich mluvit. Něco se objevovalo, ale já jsem nechtěl jít do jakéhokoli angažmá jen proto, že budu pracovat. Samozřejmě doba bez trénování nebyla jednoduchá, ale byl jsem smířený s tím, že když se nenaskytne nic, co by pro mě bylo zajímavé, na lavičce se už neukážu. Chybělo mi to, ale naučil jsem se bez trénování žít," konstatoval Jarolím.

"Opravdu necítím potřebu něco někomu dokazovat. Myslím, že něco se mi podařilo, snad bylo víc toho podařeného než špatného. Fakt je ten, že jsem si odpočinul a mám energii. Kdyby mě to nebavilo, nešel bych do toho. Myslím, že jsem snad ještě schopný něco slušného předat. Když se kluci budou pod mou rukou zlepšovat, budu nejšťastnější člověk na světě," dodal Jarolím, který v letech 2008 a 2009 dovedl Slavii k ligovým titulům.

Matějovský je zpět 

Těší ho, že se do tréninku po dlouhodobém zranění vrací kapitán Marek Matějovský. "Ve čtvrtek s námi absolvoval první společný trénink, možná to chvíli potrvá. Je ve věku, kdy o fotbale přemýšlí jinak, než když mu bylo 20 nebo 25 let. I pro nás je obrovským přínosem, může být naší prodlouženou rukou v kabině i na hřišti. O jeho kvalitách je zbytečné mluvit. Bude důležité, aby byl zdravotně v pořádku a byl připraven po fyzické stránce." 

Boleslav by měl posílit záložník Milan Jirásek, o jehož příchodu z Ostravy se jedná. "Až na hřišti uvidíme, jakým bude přínosem. Je to fotbalový typ, ale bez nezbytné práce nic nepůjde. Jen na fotbalovost člověk nemůže spoléhat," zdůraznil Jarolím.

Z hostování v Jablonci se vrátil křídelník Tomáš Ladra. "Věřím, že prodá podzimní formu. Já byl v podstatě u toho, když přecházel do dospělého fotbalu. Řekl bych, že za tu dobu, co jsem ho neviděl, vyzrál," dodal Jarolím.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy