Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jakub Drozd zahnízdil v Baníku a čeká na svoji šanci. Cílem je základní sestava, hlásí

Baník Ostrava se pod vedením Luboše Kozla chce dostat po letech strádání na vrchol české ligy. Nový trenér dostal mimo jiné za úkol více pracovat s mladými talenty. A jedním z nich je i Jakub Drozd. Dostane se po obnově pozastavené ligy mezi jedenáct vyvolených?

Záložník Baníku Ostrava Jakub Drozd
zdroj: ČT sport

Šestnáctiletý záložník má na čem stavět. Jde totiž ve šlépějích svého otce Petera, který s klubem coby obránce vybojoval v roce 2004 mistrovský titul. K cenné trofeji přispěl pěti góly.

"Vzpomínám na to, protože to byl de facto můj asi nejlepší ročník v kariéře," říká po šestnácti letech.

"Když sedíme s rodinou pohromadě, dělá si srandu, že jediný v místnosti je mistr. Často to připomíná, má na co být hrdý," dodává jeho syn Jakub, který se do kádru Baníku prodral během zimní přípravy.

Pokračovatel fotbalového rodu se narodil těsně před začátkem tehdejší mistrovské sezony a zná ji tak pouze z vyprávění.

Je nám líto, video expirovalo.
Drozd: Chci si zahrát před nejlepšími fanoušky v Česku

"Měl jsem tolerantní manželku, dá se říct, že ho vychovávala a já vždycky spal vedle v místnosti," popisuje Peter období, kdy býval aktivním fotbalistou.

"Byl jsem hodnej, ale zároveň hyperaktivní. Pořád jsem běhal, do všeho kopal," doplňuje Jakub. Fotbalový míč patřil od jeho útlého veku do základní výbavy. "Odmala pro mě byl fotbal sport číslo jedna," říká.

Baník se po turbulentních časech, kdy v klubu vládla nejistota, snaží vrátit k výchově mladých talentů. Chce sázet na odchovance, a tak by pro Drozda mohla být cesta ke kariéře otevřená.

Takový úkol ostatně v zimě dostal i Luboš Kozel.

"Potenciál tu určitě je, hráči si tu příležitost zaslouží. Dva hráči do kádru áčka nepatřili a dneska do něj patří. Šanci si zasloužili a dostanou ji. Ač samozřejmě neříkám, že to bude hned v základu," řekl už během února nový trenér.

Jakub Drozd
zdroj: ČT sport

Vedle Drozda vytáhl do áčka také o čtyři roky staršího Davida Buchtu. "Od té doby, co tu jsem, což bylo U14, musím říct, že mi to v Baníku hodně pomohlo. Byly to věci, na co se v Hlučíně moc nedbalo. Třeba první dotek, slabší noha a podobně," líčí Jakub Drozd.

Za půlrok v Ostravě cítil velkou změnu. "Líbilo se mi, jak tu pracují s mládeží. Přesun jsme udělali ve správný čas," říká mládežnický reprezentant.

Zatím se po zimě dostal pouze na lavičku na Slovácku a v utkání proti Mladé Boleslavi, jeho největším cílem ale je prosadit se do základní sestavy. "A zahrát si před nejlepšími fanoušky v Česku," přeje si.

Ale žádné rychlé akce, vše pěkně postupně.

"S vedením jsme se domluvili, že bychom chtěli jít českou cestou. Ať ukáže výsledky v lize, a když mu bude dáno a přáno, tak v pozdějším věku třeba i někde ven," nastiňuje plán jeho otec Peter.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy