Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Horváth a ultimátum? Žádná poraženecká nálada, v Příbrami se týmům dobře nehraje, velí Rezek

Fotbalová Příbram se potácí na dně tabulky a světlo na konci tunelu by podle Jana Rezka mohl být teprve druhý podzimní bod, který mužstvo vybojovalo o víkendu v Brně. Od něj by se dalo trochu odrazit. Někdejší reprezentační záložník u toho minimálně do konce ligového ročníku bude. A co pak? Chuť pokračovat Rezek každopádně má.

Kapitán Příbrami Jan Rezek
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Jan Rezek oslavil v květnu osmatřicáté narozeniny, i tak má stále apetit do dalších zápasů.

"Chuť je veliká, ale motivace do dalších zápasů... Měli jsme nepříjemnou sérii, z osmi zápasů dva body, což není ani zdaleka ideální. Ale chuť je," říká v rozhovoru pro ČT sport.

Je zdráv, nic ho podle jeho slov netrápí a teď jen dle něj nezbývá než doufat, že tým nastartoval sérii, kdy bude získávat body. Potřeboval by je totiž do tabulky jako sůl.

FOTBAL FOKUS PODCAST: Trenéři na odstřel

"Smlouvu jsem prodloužil v létě o rok a uvidíme, jak na tom budu a jestli bude o mé služby vůbec zájem," tvrdí Rezek.

V Příbrami se opět sešel s Pavlem Horváthem, který kádr převzal letos v březnu. Z působení v Plzni se znají velice dobře.

"Konzultovali jsme to spolu čtrnáct dní předtím, než do Příbrami přišel," přiznává Rezek.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio fotbal - Dohráno Plus

Začátky prý ale byly divné. "Protože mu nemůžu říkat Horvi, ale pane trenére, na čemž nelpí, ale ta pozice je jasně daná. Nemůžu si k němu prakticky nic dovolit, ale funguje to. I sám říká, že začíná, učí se. Je to pro nás proces pro všechny," dodává někdejší hráč Teplic, Sparty, Krasnodaru či Famagusty.

V nohách má nedělní zápas na Srbské, kam se Příbram přijela poměřit s Brnem. A cílem byla výhra.

"Stejně jako minulý týden na Slovácku," připomíná Rezek debakl 5:1, který tým Martina Svědíka uštědřil Příbrami v dohrávce 4. kola.

Ani proti Zbrojovce (1:1, pozn. red.) se nezačalo dobře. "Z první střely jsme dostali gól a pak tam mělo Brno ještě akce, které kdyby vyřešilo, je po zápase. Pak jsme se zvedli a byli jasně lepší a fotbalovější mužstvo. Bohužel, každý bod je pro nás dobrý, ale chtěli jsme vyhrát. Brno bylo zralé na to, abychom tam vyhráli," myslí si Rezek.

Utkání Příbram - Sigma Olomouc
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Horváth tak možná alespoň na čas utlumil zkazky o ultimátu se svou trenérskou židlí. Tým jako takový ale žádné náznaky neměl.

"Nebyla vidět poraženecká nálada. Neřešilo se to. Jeli jsme normálně dál, trénovali dál jako doposud."

Příbram s hrůzostrašnou statistikou 5:23 a nejděravější obranou v lize tak nyní přivítá v sobotu doma Mladou Boleslav, která si o víkendu spravila chuť při vítězství 4:1 nad Pardubicemi, a do utkání tak půjdou svěřenci Jozefa Webera jako favorit. Příbram ale neskládá zbraně.

"Cíl je vždy do zápasu jít s tím, že ho chcete vyhrát. Je jedno, jestli hrajete doma, i když tam se nám hraje lépe, prostředí tam není úplně příjemný," tvrdí Rezek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy