Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Další pokus prodat fotbalový Hradec Králové. Město si nechá klub nacenit

Fotbalový Hradec Králové by mohl výhledově změnit majitele. Město, které v současnosti vlastní 100 procent akcií klubu, hodlá vypsat soutěž na prodej prvoligového celku. Radnice si ale šestý tým posledního ročníku nejvyšší domácí soutěže prvně nechá ocenit. Podnětem k vypsání soutěže je podle primátora Alexandra Hrábalka (ODS) to, že se začali objevovat zájemci, kteří by do klubu chtěli vstoupit.

"Pokud budeme mít ocenění klubu, mohli bychom to (soutěž) vyhlásit," řekl primátor. Ocenění město podle něj bere jako základ pro vypsání soutěže, protože jiným způsobem prodej klubu řešit nehodlá. Bez bližších podrobností primátor uvedl, že město nedávno dostalo nabídku na odkup akcií klubu.

Ocenění klubu by znalecká firma podle Hrabálka mohla zvládnout za čtyři týdny. Město ji vybralo ze sedmi firem, které oslovilo. Znalecký posudek by měl stát 140 000 až 160 000 korun, uvedl primátor.

Cena stadionu půjde nahoru:

Stavba fotbalového stadionu v Hradci Králové, kterou buduje konsorcium tří firem v čele se společností Strabag, by měla být dražší než ve smlouvě dohodnutých 568 milionů korun bez daně. Vyplynuto to z vyjádření náměstka primátora pro investice Jiřího Bláhy (ODS). Zástupci radnice v úterý podle něj o zvýšení ceny a dalších podmínkách výstavby jednali se společností Strabag. Parametry možné dohody Bláha sdělit odmítl.

FC Hradec Králové v uplynulém ročníku první fotbalové ligy skončil jako nováček na šestém místě. V posledním účetním roce od 1. července 2020 do 30. června 2021, kdy klub ještě působil ve druhé lize, skončilo jeho hospodaření ztrátou 3,6 milionu korun. Vlastní kapitál FC Hradec Králové ke konci loňského června činil 35 milionů korun. Město klubu ročně dává dotaci kolem 40 milionů korun.

Zatím poslední vážné jednání o prodeji klubu se odehrálo v roce 2017. O majetkový vstup do klubu se tehdy ucházeli bývalý reprezentant Ivo Ulich a na něj napojená skupina tří podnikatelů, investiční skupina kolem italského podnikatele Alessandra Barilliho a hradecká společnost Koncedo. Nejdál se dostala jednání s Ulichovou skupinou. Zastupitelé ale Ulichův vstup do klubu nakonec v červnu 2017 odmítli. Podnikateli navržená smlouva byla podle nich pro město nevýhodná.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články