Následuje
SP Bulharsko

Bohemians šilhají po pohárech, Dukla potřebuje poprvé vyhrát venku

Utkání dvou týmů, které praktikují dva zcela odlišné, ale zato progresivní herní styly, spolu odehrají Bohemians a Dukla. V malém pražském derby chce tým z Julisky poprvé vyhrát doma i proto, aby se odpoutal z bojů o záchranu, kterým se nebezpečně přibližuje. Klokani zase chtějí ještě zabojovat o poháry. Zápas sledujte od 20:05 na ČT sport.

Utkání Bohemians - Dukla
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Očekávají se opět teploty pod nulou, takže podmínky a terén nebudou ideální, a stále není stoprocentně jisté, zda utkání nebude muset být odloženo.

Bohemians mají Dukle co vracet, jelikož prohráli poslední tři vzájemné zápasy. "My u nich naposledy prohráli po vyrovnaném průběhu, ačkoliv výsledek (0:2) hovoří jasně. Dostali jsme branku ze standardní situace, pak jsme hráli s míčem a v závěru nás potrestali z rychlého protiútoku. Tým Dukly je trochu jiný, ale stále se snaží předvádět stejný fotbal," řekl trenér Bohemians Martin Hašek.

"Brankář Rada umí hrát dobře nohama. V defenzivě je zkušený Jiránek. Na krajích obrany Kušnír s Podaným, kteří umí dobře odcentrovat. Navíc jsem je ještě trénoval ve Spartě. V útoku je nebezpečný Jan Holenda, jehož fanoušci Bohemky již znají z jeho působení z minulé sezony. My ale půjdeme do derby s jasným cílem zvítězit," prohlásil Hašek, jehož svěřenci doma prohráli jen jednou z posledních deseti utkání.

Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast i o uplynulém vršovickém derby

Oba celky v minulém kole prohrály 0:1, Dukla dokonce v posledních třech kolech vybojovala jediný bod. V Ďolíčku se pokusí zlomit venkovní trápení z této sezony - mimo Julisku získala jen tři body a naposledy vyhrála v květnu v Teplicích.

"Bohemka hraje takový běhavý, poctivý fotbal a moc gólů nedostává. Je pravda, že také moc gólů nedávají, ale umí vyhrát 1:0 a leckdy je to odmění. V Ďolíčku je to vždycky těžké, je to takový specifický stadion, tribuny jsou blízko a diváci je hodně podporují. Ten zápas bude hodně těžký," tuší útočník Dukly Štěpán Koreš.

Náročné utkání očekává i vzhledem k podmínkám také kouč Dukly Jaroslav Hynek. "Každý zápas je těžký a v tak chladném počasí na těžkém terénu s ještě více nástrahami. Věřím, že navážeme spíše na výkon ze Zlína, dáme do zápasu srdce a zvládneme co nejlépe bodovat," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy