Svět motorů

Boleslav i Vítkovice bezpečně prošly do superfinále

Pražské týmy na postup do superfinále neměly. Chodov, ani Sparta nedokázaly v semifinále vyhrát jediný zápas. Mladá Boleslav jde do finále po pohodlné výhře 7:2, kdy ji soupeř nedokázal dostat do potíží. Vítkovice zvítězily na Spartě 7:5. V ženské extralize dovedly i druhé semifinále vyhrát favorizované týmy. Chodov vyhrál nervózní zápas nad Střešovicemi 2:0. Vítkovice rozhodly o své výhře 5:1 nad Ostravou v poslední části. Superfinále mužů i žen se bude hrát v Praze v červnu.

Utkání Chodov – Mladá Boleslav
zdroj: Facebook – Florbal Chodov autor: Facebook – Florbal Chodov

Vítězství Mladé Boleslavi, která vyhrála už 33. utkání za sebou, zařídil pěti body za dvě branky a tři asistence Milan Tomašík a dvakrát skóroval také Jan Natov. Do superfinále Středočeši postoupili počtvrté v řadě a celkově popáté v historii. Jediný titul získali v roce 2018, v boji o zlato byli i v letech 2015, 2017 a 2019.

Chodov se sice ujal vedení díky gólu Jiřího Bauera v přesilové hře, ale ve 13. minutě při pětiminutovém trestu Michala Strnada otočili stav během 29 sekund Patrik Suchánek s Tomašíkem. Další početní výhodu využil v úvodu druhé části Natov, který vzápětí upravil i na 4:1. V 35. minutě sice snížil Petr Majer, ale ve třetí třetině jistila Mladá Boleslav postup ještě třemi góly.

Takhle férovou sérii jsem v play off možná nikdy nehrál. Jsem šťastný, že to tak bylo. Trošku jsem počítal, že tyto kluby, které se dost respektují navzájem, by k tomu mohly přistoupit sportovně. Teď mě čeká vymyslet program, aby si hráči odpočinuli, ale hlavy úplně nevypnuli. Čeká nás ještě jedno utkání a já si musím promyslet, co pro nás bude nejlepší," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Chodov získal jako lépe postavený poražený semifinalista po základní části bronz. "Abychom mohli být úspěšní s Mladou Boleslaví, tak by se muselo sejít úplně všechno, podat v každém zápase výkon na hraně svých možností a ještě mít trochu štěstí. To se úplně nestalo, ale žádnou ostudu jsme neudělali," prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

V barvách Ostravanů zazářil hattrickem Jan Šebesta a Vítkovice budou útočit na svůj osmý titul. Dosud se radovali v letech 1996, 1997, 2000, 2009, 2013, 2014 a předloni. V superfinále, které se koná od roku 2012, jsou posedmé.

Sparta sice vedla 2:0, 3:1 i 4:2, ale mezi 35. a 39. minutou otočil skóre dvěma góly Jan Šebesta, který přesilovkovou trefou na 5:4 dovršil hattrick. Už po sedmi sekundách třetí třetiny se trefil podruhé v utkání Jiří Besta a v 55. minutě získal Matyáš Šindler hostům vedení už 7:4. Sparta už zareagovala jen gólem Matěj Prunera.

"Na superfinále se velice těšíme. Pro to florbal hrajeme a dřeme celou tu těžkou sezonu pro všechny a je to velké zadostiučinění. Všechny čtyři zápasy v sérii byly velice těžké," podotkl útočník Jan Šebesta.

Ženské Vítkovice a Chodov mají nakročeno k superfinále

Vítkovice po sobotní výhře 9:4 nezaváhaly ani ve 28. utkání v sezoně. Sice od 15. minuty prohrávaly po brance Kristíny Hudákové, ale ještě v první třetině vyrovnala Michaela Kubečková a ve 38. minutě otočila stav Sára Seevaldová. Ve třetí třetině nejdříve pojistila náskok Lucie Cholinská a dvěma góly dovršila výsledek Barbora Husková.

Také duel v Praze byl chudší na branky než v sobotu, kdy Chodov zvítězil 6:2. Tentokrát otevřela skóre 33 sekund před koncem druhé třetiny Adéla Polívková a vteřinu před koncem se prosadila ještě z trestného střílení Vanessa Rebecca Keprtová. Brankářka Hana Ranochová udržel podruhé v letošním play off čisté konto.

Třetí a čtvrté zápasy sérií na čtyři vítězné hostí příští týden v sobotu a v neděli FBC Ostrava a Střešovice.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 2. zápasy:

Chodov - Tatran Střešovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Polívková, 60. Keprtová. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 55. a 59. Husková, 20. Kubečková, 38. Seevaldová, 44. Cholinská - 15. K. Hudáková. Stav série: 2:0.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off; 4. zápasy:

Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)
Branky: 3. Juha, 15. M. Krbec, 21. Křenek, 33. Matěj Čermák, 56. Pruner - 24., 35. a 39. Jan Šebesta, 35. a 41. Besta, 17. Matejčík, 55. Šindler. Konečný stav série: 0:4.

Chodov - Mladá Boleslav 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Branky: 9. J. Bauer, 36. Majer - 13. a 49. Tomašík, 22. a 25. Natov, 13. P. Suchánek, 53. Tokoš, 56. D. Šebek. Konečný stav série: 0:4.