Následuje
Dakar za oponou

Na florbalovém Czech Open se představí rekordní počet týmů

Praha – Největší florbalový turnaj světa, Czech Open, bude mít opět rekordní účast. V Praze se příští týden od čtvrtka do neděle předvede 272 týmů z 19 zemí. V elitní kategorii mužů se představí vedle sedmičky českých celků Falun, Pixbo Wallenstam a Höllviken ze Švédska, Wiler-Ersigen, Köniz a Kloten-Bülach ze Švýcarska, EräViikingit z Finska a reprezentační výběry Slovenska a Polska.

Florbalové Czech Open
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Se Švédy to bude hodně těžké. Falun i Pixbo jsou o úroveň jinde. Máme mladý tým, budeme se sehrávat a zejména mladí hráči naberou zkušenosti," říká Tomáš Kafka z Tatranu Střešovice.

Loni turnaj, na kterém bude opět bojovat okolo 4500 hráčů ve 14 pražských halách, sužovala velká vedra. "Doufám, že počasí bude proti loňským čtyřicetistupňovým teplotám příjemnější," řekl ředitel turnaje Martin Vaculík.

Mistrovský Chodov představí na Czech Open i novou ofenzivní posilu Marka Vávru z Tatranu Střešovice. Vedle těchto pražských celků se zúčastní také Vítkovice, Mladá Boleslav, Bulldogs Brno, FbŠ Bohemians a Pardubice.

V dresu Falunu se mohou těšit fanoušci na nejlepšího florbalistu světa Rasmuse Enströma, ale i na českého útočníka Martina Tokoše. Za Kloten hraje obránce Milan Garčar, za Höllviken Adam Štegl, za Wiler další zadák Daniel Šešulka a útočník Daniel Šebek. Na lavičce Wileru působí jako asistent Radek Sikora.

Czech Open bude opět rekordní

Elitní kategorie mužů se bude hrát stejným systémem jako v posledních letech s čtyřmi čtyřčlennými skupinami s následnými dvěma osmifinálovými skupinami, z nichž po třech nejlepších postoupí do čtvrtfinále. O další dvě místa se utkají v play-off celky ze třetích a čtvrtých míst základních skupin.

Formát se mění u kategorie žen, kde ze dvou šestičlenných skupin postoupí po čtyřech nejlepších do čtvrtfinále. Vedle šestice klubů z tuzemska - Vítkovic, Chodova, Herbadentu FK JM, FbŠ Bohemians, Elite Praha a FBC Ostrava - bude hrát trio ze Švédska Pixbo Wallenstam s útočnicí Eliškou Krupnovou, Dalen a Umea, Wizards Bern Burgdorf ze Švýcarska, Sveiva z Norska a reprezentace Slovenska, kterou vedou nově Michal Jedlička s Markétou Šteglovou.

Turnaj vyvrcholí v neděli v hale na Podvinném mlýně. Finále elitní kategorie mužů se hraje od 18:00, boj o triumf v kategorii žen začne o pět hodin dříve.

Složení skupin elitní kategorie na Czech Open:

Muži:

Skupina A: Chodov, Höllviken IBF (Švéd.), Kloten-Bülach (Švýc.), Mladá Boleslav.
Skupina B: IBF Falun (Švéd.), Bulldogs Brno, Slovensko, Tatran Střešovice.
Skupina C: 1. SC Vítkovice, Köniz (Švýc.), Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), Sokol Pardubice.
Skupina D: EräViikingit (Fin.), FbŠ Bohemians, SV Wiler - Ersigen (Švýc.), Polsko.

Ženy:

Skupina A: FBC Ostrava, FbŠ Bohemians, Chodov, IBF Dalen (Švéd.), Sveiva Innebandy (Nor.), Wizards Bern Burgdorf (Švýc.).
Skupina B: 1. SC Vítkovice, Elite Praha, Herbadent FK JM, Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), Umea IBF (Švéd.), Slovensko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy