MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Juniorky musejí skousnout debakl od Švédek, přesto jistě postupují

České reprezentantky mají za sebou základní skupinu MS juniorek ve švýcarském St. Gallenu. Po dvou výhrách nestačily na favorizované Švédsko a po prohře 2:13 jdou do semifinále z druhého místa.

Mladé florbalistky podlehly Švédkám vysoko 2:13

České juniorky Švédsko ještě nikdy v historii neporazily a nepovedlo se jim to ani v posledním utkání základní skupiny MS.

Zápas rozhodla především nepovedená druhá třetina, ve které sice Češky dvakrát skórovaly – prosadily se Nikol Pekárková s Lucií Cholinskou –, ale zároveň hned osmkrát inkasovaly.

Hattrick zaznamenala Emma Stenbergová a Švédky vedly 11:2. Ve třetí třetině přidaly úřadující mistryně světa další dvě branky a porazily Česko 13:2.

ČR - Švédsko 2:13 (0:3, 2:8, 0:2)

Branky: 26. Pekárková, 40. Cholinská - 19., 21. a 39. Stenbergová, 18. a 26. Gustafssonová, 26. a 44. Swahnová, 4. Ljunggrenová, 22. Bäckstedtová, 24. Carlssonová, 30. Rundfloenová, 33. Elmová, 54. Svenssonová.