Následuje
MS 2020 Itálie

Češky zakončily turnaj v Nurmijärvi porážkou se Švýcarskem po nájezdech

Přestože třikrát vedly, z vítězství se neradovaly. České florbalistky totiž v závěrečném zápase na turnaji Euro Floorball Tour ve finském Nurmijärvi podlehly Švýcarsku 3:4 po samostatných nájezdech a celkově skončily poslední. V rozstřelu rozhodla Michelle Wikiová.

České florbalistky
zdroj: ČTK autor: Koller Jan

Švýcarky se v úvodní třetině ubránily při vyloučení Martiové, ale v deváté minutě už překonala brankářku Heiniovou Řepková. Po 108 vteřinách druhého dějství vyrovnala Gerigová, jenže ve 27. minutě vrátila Češkám vedení po přihrávce Koníčkové Hanzlíková.

V polovině utkání překonala Horňákovou Wikiová a bylo znovu vyrovnáno. Za 54 vteřin sice dostala potřetí národní tým do vedení Martináková, ve 36. minutě však opět smazala ztrátu v oslabení Rüttimanová.

Stejná hráčka mohla tři minuty před koncem základní hrací doby i stanovit konečný výsledek, ale neproměnila trestné střílení. V rozstřelu se pak prosadila jen Wikiová a Švýcarky udržely třetí místo na turnaji.

"Z fungování nového týmu jsem nadšená. Je tady nový impulz, nová motivace. Nadšená jsem i z mladých holek, které sem přijely hrát. Byly výborné, se vším se popraly a myslím, že máme dobrý cíl i směr. A doufám, že to bude ještě lepší," potěšilo i přes výsledek na turnaji útočnici Martinu Řepkovou.

Tým se ovšem podle ní dokázal jen částečně vyrovnat s tvrdou hrou Švýcarek. "Po začátku jsme se lehce otrkaly a začaly jsme hrát na podobné hraně jako Švýcarky, ale samozřejmě je to nepříjemné, protože na to z naší ligy nejsme zvyklé. Rozhodující faktor to nicméně určitě nebyl," doplnila Řepková.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Nurmijärvi (Finsko):

Česko - Švýcarsko 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Řepková (Krupnová), 27. Hanzlíková (Koníčková), 33. Martináková (Enenkelová) - 22. Gerigová (Wikiová), 32. Wikiová, 36. Rüttimannová (Stellaová), rozhodující sam. nájezd Wikiová. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 124.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy