Archiv D: Sport 1975

Florbalistky Švédska i Finska už mají jistý postup ze skupiny

Florbalistky domácího Švédska stejně jako Finky ovládly i druhé zápasy v základní skupině B mistrovství světa v Uppsale a zajistily si postup do čtvrtfinále. Obhájkyně titulu Švédky deklasovaly Německo 20:0 a Finky vyhrály nad Slovenskem 7:2. V úterý čeká severské týmy vzájemný souboj o první místo ve skupině.

Švédský šampionát disponuje rozsáhlým areálem se čtyřmi halami

Švédky v sobotu rozdrtily Slovensko 22:3 a nad Německem už po první třetině vedly 11:0. Přestože před závěrečnou částí měly na kontě už 18 gólů, střelecký výkon z úvodního dne nepřekonaly. Šest bodů za dvě branky a čtyři asistence si připsala Ellen Rasmussenová.

Slovenky vedené českým trenérem Michalem Jedličkou držely krok v první třetině, kterou prohrály 1:2 po brance Veery Kauppiové v čase 19:23. Ve druhé části se ale opět prosadila Veera Kauppiová a na 5:1 zvýšily Daniela Westerlundová a Laura Rantanenová, starší sestra hokejového útočníka Colorada Mikka Rantanena. Pod výhru 7:2 se Veera Kauppiová podepsala celkem čtyřmi body za hattrick a asistenci.

Polky, které budu v pondělí od 19:00 druhým soupeřem české reprezentace, zdolaly při vstupu do turnaje Lotyšsko 6:4. Po dvou gólech vítězek vstřelily Zuzanna Krzywaková a Karolina Rozmusová.

Výsledky mistrovství světa florbalistek v Uppsale

Skupina A:

Polsko - Lotyšsko 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky: 14. a 49. Z. Krzywaková, 24. a 30. Rozmusová, 5. Helmanová, 5. Zagorská - 6. a 51. Berzinová, 29. a 60. z tr. střílení Ankudinovová.

Skupina B:

Švédsko - Německo 20:0 (11:0, 7:0, 2:0)
Branky: 11., 22., 36. a 40. Wibronová, 1., 20. a 37. Backstedtová, 3. a 7. Anderssonová, 4. a 23. Gustafssonová, 6. a 53. Rasmussenová, 12. a 30. W. Johanssonová, 20. a 33. Joelssonová, 5. Lonebergová, 17. Elmová, 26. Delgadová Johanssonová.

Slovensko - Finsko 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky: 18. P. Hudáková, 53. Červená - 20., 21. a 53. V. Kauppiová, 16. Kippiläová, 30. Westerlundová, 37. Rantanenová, 60. Piispaová.