MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Florbalistky na turnaji tří zemí skončily třetí, ovšem jen o skóre

České florbalistky zakončily turnaj tří zemí v Salu výhrou nad domácím Finskem 5:4 po samostatných nájezdech, přesto skončily při shodném zisku tří bodů s ostatními účastníky až třetí za Finskem a Švýcarskem.

České florbalistky udolaly Finky na nájezdy

Český tým se dostal v deváté minutě do vedení, když si do vlastní branky srazila balónek Noora Vuorelaová. Stav otočila na přelomu úvodní a druhé části dvěma góly Veera Kauppiová, která na 2:1 upravila v přesilové hře při vyloučení Denisy Ratajové.

Ještě v druhém dějství ale Ratajová, Martina Řepková a Tereza Urbánková obrátily vývoj na 4:2. Po 19 sekundách třetí třetiny snížila Jenna Saariová a ve 44. minutě smazala ztrátu Veera Kauppiová, která dovršila hattrick. V nájezdech zařídily úspěch českého týmu Urbánková a Ratajová.