Sportovní zprávy

Florbalistky na turnaji tří zemí prohrály se Švýcarskem na nájezdy

České florbalistky ve svém úvodním zápase přípravného turnaje tří zemí ve finském Eerikkilä prohrály se Švýcarskem 3:4 po samostatných nájezdech. Nerozhodný výsledek po základní hrací době zajistila gólem 46 sekund před koncem útočnice Martina Řepková. V dodatečných nájezdech si připsaly bod navíc Švýcarky. V neděli čeká svěřenkyně trenéra Sachny Rhynera v Salu duel s domácím Finskem.

Florbalistky podlehly Švýcarsku po nájezdech

Švýcarky, které v pátek hrály s Finskem 4:4 a v nájezdech pak podlehly, se ujaly vedení ve 14. minutě díky brance Simone Wyssové. Češky vyrovnaly 38 sekund před koncem druhé části, kdy využila přesilovou hru Nela Jiráková a ve 44. minutě otočila stav Denisa Ratajová.

Za 50 vteřin ale využila početní výhodu Corin Rüttimanová a za 86 vteřin zařídila obrat Wyssová. Při závěrečné power-play ale srovnala Řepková.

ČR - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Marek Beneš (Rýpar), 24. D. Šebek (Tokoš), 26. Delong (Pánek), rozhodující sam. nájezd Rýpar - 1. Studer (Braillard), 20. Braillard, 42. Studer (Berry). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 187.