Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022: Basketbal

Florbalisté zahájili kvalifikaci o MS skvěle. Slovince rozdrtili

Čeští florbalisté začali kvalifikaci MS jasnou výhrou nad Slovinskem 7:0. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Matěj Havlas. Premiéru na lavičce národního týmu si odbyl nový hlavní trenér Jaroslav Berka. Další duel ve skupině E čeká české florbalisty ve středu proti Španělsku.

Matěj Jendrišák
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Skóre otevřel v šesté minutě útočník Matěj Jendrišák, který se vrátil do národního týmu poprvé od listopadu 2019. Poté patřil do skupiny hráčů, která odmítla hrát pod Kettunenovým vedením. Druhý nejproduktivnější hráč, střelec i nahrávač historie české reprezentace si ve svém 114. utkání polepšil na 131 bodů za 64 branek a 67 asistencí.

V čase 10:58 zvýšil Filip Langer, autor vítězné branky z duelu o bronz z prosincového mistrovství světa v Helsinkách proti Švýcarsku (4:3 v prodloužení). Z Kettunenova výběru pro šampionát se do Celana vydali vedle Langera také gólman Martin Beneš, obránci Adam Hemerka, Jakub Gruber, Ondřej Němeček, Ondřej Vítovec a útočníci Havlas a Mikuláš Krbec.

O další branku se 91 sekund před koncem první třetiny, které se na kvalifikaci hrají místo 20 jen 15 minut, postaral Šimon Stránský. Trefil se hned při své premiéře v reprezentaci. Ve druhé části dvakrát skóroval Havlas, mezitím se ve 23. minutě zapsal mezi střelce další debutant Jonáš Kreysa.

Ve třetí třetině sice Češi nevyužili jedinou přesilovku utkání při vyloučení útočníka Sparty Roberta Košira, ale ve 42. minutě dovršil hattrick Havlas. Další gól mohl 43 sekund před koncem přidat Jendrišák, ale neproměnil trestné střílení.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články