Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK Lvi Praha - Cucine Lube Civitanova

Florbalisté Mladé Boleslavi v prodloužení obhájili titul. Novými šampionkami jsou hráčky FBC Ostrava

V zápase chudém na góly rozhodl Daniel Šebek finále superligy mužů až v prodloužení a Mladá Boleslav po výsledku 2:1 s Tatranem Střešovice obhájila loňský titul. Florbalistky FBC Ostrava se po svém premiérovém superfinále radují z trofeje pro vítězky extraligy. V pražské O2 areně si poradily s výběrem Chodova 4:2, dvěma góly přispěla Michaela Mlejnková. Hráčky Chodova skončily popáté ze šesti posledních dohraných ročníků poražené na druhém místě.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy superfinále mužů mezi Mladou Boleslaví a Střešovicemi

Otevřít skóre mohl v 6. minutě Tatran při vyloučení Jiří Curneyho, při kterém David Šimek trefil horní tyč. V čase 13:26 se radovali naopak Středočeši. Jakub Bína našel zpoza branky u pravé tyče nepokrytého Matěje Pěničku, který dostal balonek za Lukáše Kříže. Za minutu a půl mohl vítěz základní části zvýšit, ale Střešovicím pomohla po střele Patrika Suchánka tyč.

Střešovice se ubránily při dvou oslabeních, nejdříve ještě v závěru první části při trestu Filipa Eliáše a v polovině druhé třetiny při vyloučení Martina Šindeláře. Těsně po vypršení trestu sice po Suchánkově přihrávce překonal Kříže od pravého mantinelu Tomášík, ale po trenérské výzvě Tatranu gól neplatil. Adam Hemerka totiž akci rozehrál ze standardní situace nepovoleným dvojdotekem, což sudím Liboru Gavlasovi a Lukáši Mikulovi potvrdil videozáznam.

V 36. minutě po sérii šancí na obou stranách byli blíže gólu opět Mladoboleslavští, ale Pěničkův pokus zamířil do pravé tyče. Nakonec slavili 23 sekund před pauzou Střešovičtí vyrovnání, když při Hemerkově trestu doklepl po střele Marka Beneše za Lukáše Bauera balonek Šimek.

Ve třetí třetině se Tatran ubránil při trestu Marka Beneše, který potom ve své dobré šanci minul branku. Na stranu aktivnějších Pražanů mohl v poslední minutě základní hrací doby strhnout vedení Šimek, ale Bauer úspěšně zasáhl. Prodloužení se ještě snažil na druhé straně odvrátit Milan Tomašík.

Na začátku nastavení minul osamocený Petr Koláčný, ale nakonec nemusel litovat. Po Tomašíkově přihrávce rozhodl střelou ze středu Šebek.

Ostravanky proměnily v titul hned první účast v superfinále

"Obrovské štěstí. Říká se to vždycky, ale ono to nejde aktuálně popsat. Strašně moc si to užíváme. Je to obrovská odměna pro celý klub. Myslím si, že i po těch historických prohrách chlapů před několika lety je to obrovská odměna i pro vedení za to, co v Ostravě vybudovali a co máme za zázemí a podmínky. Teď konečně sportovní odměna. Já jsem teď aktuálně asi víc šťastný za lidi kolem sebe než za sebe samotného," prohlásil trenér FBC Ostrava Robenek.

První velkou šanci měly před 7923 diváků Ostravanky a Pavlína Bačová v úvodu trefila tyč. V 8. minutě se radoval z vedení Chodov. Kristýna Lechnerová našla volnou Elišku Trojánkovou, která bekhendem pod tělem prostřelila Veroniku Tomšovou. Severomoravanky byly v 17. minutě opět blízko gólu, ale po střele Nikoly Chalupové pomohla Janě Christianové horní tyč.

"Strašně to bolí. Tak jako pokaždé, když člověk prohraje. Ale myslím si, že jsme si za tu prohru mohly samy, protože jsme nehrály vůbec dobře. Myslím si, že jsme si to pokazily tím, že jsme nedávaly šance. Když vidím holky hrát v jiných zápasech nebo na tréninku, tak je to úplně něco jiného. Asi ta atmosféra, nebo že jsme byly ve finále..." řekla Christianová.

Ve druhé třetině nejdříve neproměnila další šanci Trojánková a ve 27. minutě po zisku balonku překonala Christianovou kapitánka Ostravanek Mlejnková střelou pod levou ruku. Chodov se pak ubránil při vyloučení Lechnerové, ale další přesilovou hru při trestu Karolíny Suché už využil. Linda Pudišová střelou z pravé strany z úhlu trefila přesně protější horní roh branky.

Chodov se snažil marně odpovědět a od 53. minuty měl po teči Mlejnkové střely Veroniky Rybičkové už dvoubrankovou ztrátu. Potom trefila tyč Vanessa Rebecca Keprtová a v čase 56:59 po přihrávce Magdalény Pláškové už snížila z brankoviště Suchá. Při power-play ale trefila 17 sekund před koncem prázdnou branku Natalie Hurníková a pečetila triumf.

Chodov byl v superfinále pošesté za posledních sedm dohraných ročníků a uspěl jen v roce 2015, když dosáhl na svůj historický titul.

FBC Ostrava měl na kontě dosud v historii jen dva bronzové úspěchy. Robenek děkoval i ostravským fanouškům. "Já jsem byl překvapený, kolik tady bylo lidí. Obrovské poděkování pro ty naše lidi, protože za námi přijeli už na hotel a udělali tam super atmosféru, kde holky asi byly víc naměkko než tady v hale. I to nám pomohlo se s tím srovnat ještě nějakou hodinu před příchodem do haly a strašně moc nám pomohli v sérii s Vítkovicemi. Patří jim obrovské poděkování a velká část titulu jde za nimi," dodal Robenek.

Superfinále play-off Livesport superligy florbalistů v pražské O2 areně:

Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Pěnička (J. Bína), 63. D. Šebek (Tomašík) - 40. D. Šimek (Marek Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.865.

Konečné pořadí superligy v sezoně 2021/22: 1. Mladá Boleslav, 2. Tatran Střešovice, 3. Vítkovice, 4. Sparta Praha, 5. FbŠ Bohemians, 6. Chodov, 7. Black Angels, 8. FBC Liberec, 9. FBC Ostrava, 10. Panthers Otrokovice, 11. FBC Česká Lípa, 12. TJ Sokol Královské Vinohrady, 13. Sokoli Pardubice - baráž, 14. FBŠ Hattrick Brno - sestup.

Superfinále play-off extraligy florbalistek v pražské O2 areně: 

Chodov - FBC Ostrava 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Trojánková (Lechnerová), 57. Suchá (Plášková) - 27. Mlejnková, 36. Pudišová (P. Hudáková), 53. Mlejnková (Rybičková), 60. Hurníková. Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 7923.

Konečné pořadí extraligy v sezoně 2021/22: 1. FBC Ostrava, 2. Chodov, 3. Vítkovice, 4. Tatran Střešovice, 5. FbŠ Bohemians, 6. FBS Olomouc, 7. Tigers Start98 Kunratice, 8. Panthers Praha, 9. FBK Jičín, 10. Mladá Boleslav, 11. Židenice - sestup, 12. Bulldogs Brno - baráž.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články