V šachu

Florbalisté se v přípravě proti finským mistrům světa neprosadili

Čeští florbalisté podlehli v úvodním utkání Mezinárodního turnaje reprezentací v Pardubicích úřadujícím mistrům světa Finům 0:4. V neděli čeká svěřence trenéra Petriho Kettunena od 13:30 duel se Švýcarskem. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Čeští florbalisté podlehli Finům 0:4

Do vedení se dostali Finové v sedmé minutě, kdy překonal brankáře Lukáše Součka Ilari Talvitie. Na konci první třetiny zařídil gól na 2:0 po úniku Miko Kailiala.

V polovině utkání Češi nevyužili přesilovou hru při trestu Talvitieho a mezi 36. a 37. minutou během 84 sekund skórovali Eemeli Salin a Jami Manninen. V závěrečném dějství se už stav nezměnil ani při vyloučení Adama Delonga.

Česko - Finsko 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Talvitie (Kainulainen), 19. Kailiala (Savonen), 36. Salin (Piha), 37. Manninen (Kotilainen). Rozhodčí: Kristapsons, Kumerdanks (oba Lot.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 487.