Ve Vallnordu se radovali Švýcaři. SP v short tracku horských kol opanovali Kellerová s Flückigerem

Světový pohár horských kol pokračoval v Andoře, ve Vallnordu se jel short track. Závody v obou kategoriích patřily švýcarským reprezentantům – ženám vládla Alessandra Kellerová, mezi muži vyhrál Mathias Flückiger. Nejlepším českým výsledkem bylo devatenácté místo Jitky Čábelické.

Ve Vallnordu triumfovali Kellerová s Flückigerem

V ženském závodě skončila ve velkém vedru a zároveň ve značné nadmořské výšce na druhé příčce Nizozemka Anne Terpstraová, třetí byla Australanka Rebecca McConnellová. Jana Czeczinkarová obsadila 37. místo se ztrátou téměř tří minut na vítězku.

Mužský závod byl ještě vyrovnanější. Prvních pět jezdců dojelo do finiše v rozmezí 13 sekund. Těsnou porážku musel přijmout Alan Hatherly z Jihoafrické republiky, třetí pozici bral Vlad Dascalu z Rumunska. Ondřej Cink skončil čtyřiadvacátý.

Závod SP horských kol ve Vallnordu - short track:

Muži: 1. Flückiger (Švýc.) 20:55, 2. Hatherly (JAR) -1, 3. Dascalu (Rum.) -4, ...24. Cink (ČR) -44.

Průběžné pořadí: 1. Schurter (Švýc.) 1182, 2. Flückiger 1016, 3. Hatherly 1007, ...19. Cink 422, 89. Kobes (ČR) 20.

Ženy: 1. Kellerová (Švýc.) 20:50, 2. Terpstraová (Niz.) -1, 3. McConnellová (Austr.) -5, ...19. Čábelická -1:32, 37. Czeczinkarová (obě ČR) -2:49.

Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 1253, 2. Lecomteová (Fr.) 1204, 3. Rissvedsová (Švéd.) 1010, ...41. Čábelická 187, 46. Tvarůžková (ČR) 163, 51. Czeczinkarová 145.