Discgolf 2024

Zase Zemanová a Boroš. České jedničky si podmanily také závod v Kolíně

Nejlepší česká cyklokrosařka Kristýna Zemanová vyhrála den před 21. narozeninami pohárový závod v Kolíně. Druhé vítězství při druhém startu v sezoně HSF System Cupu si připsala také mužská jednička Michael Boroš.

Cyklokrosový závod
zdroj: Český cyklokros

Zemanová a Boroš shodně vynechali začátkem října úvodní díl seriálu v Ostravě. Zapojili se před dvěma týdny v Hlinsku a oba ozdobili první start vítězstvím.

Letošní vicemistryně světa do 23 let z Tábora Zemanová si poté kvůli následkům prodělané nákazy koronavirem dala od závodění pauzu, tentokrát už ale vyhrála s náskokem devíti sekund před šestnáctiletou Barborou Bukovskou a dostala se do čela průběžného pořadí. Dvaatřicetiletý Boroš zvítězil o 40 sekund před pohárovým lídrem Markem Konwou z Polska.

HSF System Cup se přehoupne do druhé poloviny 16. listopadu v Rýmařově. Příští víkend se ve Španělsku pojede mistrovství Evropy.

Závod českého poháru HSF System Cup v cyklokrosu v Kolíně:

Muži: 1. Boroš (Elkov Kasper) 1:02:24, 2. Konwa (Pol.) -40, 3. Ježek (Brilon) -53, 4. Fiala (ATT Investments) -1:06, 5. Kuba (Elkov Kasper) -1:15, 6. Kerl (M. Boleslav) -2:25.
Průběžné pořadí (po 3 ze 6 závodů): 1. Konwa 230, 2. Boroš 200, 3. Ježek 188.

Ženy: 1. Zemanová (Brilon MB) 44:48, 2. Bukovská (DK Bikeshop) -9, 3. Krahlová (Něm.) -13, 4. Chladoňová (SR), 5. Gottwaldová (CP), 6. Viková (Dukla Praha) všechny -34.
Průběžné pořadí (po 3 ze 6 závodů): 1. Zemanová 200, 2. Jeřábková 178, 3. Gottwaldová 171.