ŠKODA CUP - Česká Kamenice

V třetí etapě Dauphiné ukázal nejlepší spurt Bennett, Štybar skončil třináctý

Po horách přišla na Critérium du Dauphiné na řadu zase rovina a s ní spurt. Ve vyvrcholení třetí etapy byl nejlepší Ir Sam Bennett. Už sedmý letošní triumf vybojoval díky výborné práci kolegů z týmu Bora-hansgrohe, kteří mu v cílové rovince připravili pozici. Třinácté místo obsadil Zdeněk Štybar.

Sam Bennett
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: MANUEL GEISSER

Po 177 kilometrech projel Bennett cílem první před Belgičanem Woutem van Aertem. Pro trojnásobného mistra světa v cyklokrosu byl náplastí za prohraný finiš posun do čela bodovací soutěže, navíc vede pořadí mladých jezdců.

V čele průběžného pořadí zůstal vítěz druhé etapy Belgičan Dylan Teuns. Před středeční časovkou na 26 kilometrů v Roanne má stále třísekundový náskok před Francouzem Guillaumem Martinem.

Hromadný spurt na Dauphiné vyhrál Bennett

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 3. etapa (177 km):

1. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe) 4:15:25, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 3. Ballerini (It./Astana), 4. Venturini (Fr./AG2R La Mondiale), 5. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 6. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data), ...13. Štybar všichni stejný čas, 132. Vakoč (oba ČR/Deceuninck-Quick Step) -56.

Průběžné pořadí: 1. Teuns (Belg./Bahrajn-Merida) 11:52:28, 2. Martin (Fr./Wanty-Gobert) -3, 3. Lucenko (Kaz./Astana), 4. Fuglsang (Dán./Astana) oba -20, 5. Quintana (Kol./Movistar), 6. Pinot (Fr./Groupama-FDJ) oba -24, ...43. Vakoč -5:10, 79. Štybar -16:31.