Následuje
Téma pro hosty ČT sport

13. etapa: Čas nadechnout se a povolit unaveným svalům. Čeká se na sprint

Poslední dny daly všem zabrat. Nejhorší to měli sprinteři, kteří se v alpských etapách ze všech sil snažili porazit časový limit a udržet se na Tour de France. Mnozí neuspěli a odstoupili. Pro ty, kteří vytrvali, ale nyní přijde jejich odměna. V cíli třináctého dne ve Valence se očekává hromadný finiš. Přímý přenos sledujte od 14:05 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Tomáš Konečný a Petr Benčík.

Ulicemi Valence se cyklisté už letos naproháněli dost a dost. Město ležící na levém břehu Rhony před měsícem hostilo prolog Critéria du Dauphiné a následně i start první etapy tohoto závodu. Rozporuplné vzpomínky mají dva jezdci z Teamu Sky. Zatímco Michal Kwiatkowski těsně zvítězil, Geraint Thomas přestřelil tempo v zatáčce a skončil odřený na zemi.

Britský tým věří, že žádný další karambol nepřijde – to ovšem zřejmě ani vítězství, neboť se očekává hromadný sprint. Skvostní vrchaři by ve třinácté etapě měli přenechat pozice nejrychlejším spurterům, kteří ovšem už v závodě prakticky schází. Jedenáctý den se nejprve stal osudným Marku Cavendishovi a Marcelu Kittelovi, kteří nestihli časový limit.

V závodu už ale nepokračují ani André Greipel, ani Fernando Gaviria, ani Dylan Groenewegen, jimž se stala osudná stoupání dvanáctého dne. Ze sprinterského pole tak zůstávají jen Arnaud Démare, John Degenkolb, Peter Sagan a několik slabších rychlíků. Bez ambicí není Christophe Laporte, který se má stát tím, kdo pro Cofidis získá po 10 letech etapový triumf.

Cyklistický závod Tour de France - 12. etapa (Bourg-Saint-Maurice Les Arcs - Alpe d'Huez, 175,5 km):

1. Thomas (Brit./Sky) 5:18:37, 2. Dumoulin (Niz./Sunweb) -2, 3. Bardet (Fr./AG2R La Mondiale) -3, 4. Froome (Brit./Sky) -4, 5. Landa (Šp./Movistar) -7, 6. Roglič (Slovin./LottoNL-Jumbo), 7. Nibali (It./Bahrajn-Merida) oba -13, 8. Fuglsang (Dán./Astana) -42, 9. Quintana (Kol./Movistar) -47, 10. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo) -53.

Průběžné pořadí: 1. Thomas 49:24:43, 2. Froome -1:39, 3. Dumoulin -1:50, 4. Nibali -2:37, 5. Roglič -2:46, 6. Bardet -3:07, 7. Landa -3:13, 8. Kruijswijk -3:43, 9. Quintana -4:13, 10. Martin (It./SAE Team Emirates) -5:11. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy