Olympiáda dětí a mládeže 2024

Stephen Williams jako první Brit v historii vyhrál Tour Down Under

Skotský cyklista Stephen Williams vyhrál úvodní závod elitní kategorie WorldTour v sezoně. Ve 24. ročníku se stal na Tour Down Under prvním britským vítězem a prvním Evropanem od roku 2013.

Stephen Williams jako první Evropan po 13 letech triumfoval na Tour Down Under

Sedmadvacetiletý jezdec týmu Israel-Premier Tech potvrdil celkový triumf vítězstvím v dnešní závěrečné etapě, do níž nastoupil jako průběžný lídr.

Po 128 kilometrech na trase z Unley do Mount Lofty porazil ve spurtu vedoucí skupinky Ekvádorce Jhonatana Narváeze a Mexičana Isaaca del Tora, kteří se za ním seřadili i v konečné klasifikaci.

Z tria českých jezdců se v Austrálii umístil nejvýše Matthias Vacek, který v 6. etapě dojel do cíle se ztrátou 35 sekund na 34. místě.

Celkově na úvod druhé sezony v barvách stáje Lidl-Trek obsadil jednadvacetiletý talent 64. pozici. Pavel Bittner se umístil v závěru první stovky pořadí, Josef Černý byl klasifikován na 126. místě.