Následuje
Rally Katalánsko

Početná výprava 26 Čechů míří na evropský šampionát v silniční cyklistice

Od středy do neděle se v Alkmaaru pojede o cyklistické evropské tituly. Na nizozemských silnicích se představí početná výprava 26 českých reprezentantů v šesti kategoriích. Mezi nominovanými jsou i účastníci závodů z trojkoruny Grand Tours Jan Bárta a Michal Schlegel či úřadující mistr republiky František Sisr. Schází naopak Nikola Nosková, která se loni v Brně stala mistryní Evropy v silničním závodě a navrch získala bronz v časovce.

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Bártu, Schlegela a Sisra doplňují v týmu elitní mužské kategorie Petr Hampl, Tomáš Kalojíros, Dominik Neuman a Daniel Turek. Mezi ženami budou české barvy hájit Tereza Korvasová a všestranná Jarmila Machačová, třetí závodnice v cíli červencového mistrovství republiky. Domácí šampionka Tereza Neumanová a druhá Nikola Bajgerová jsou ve výběru mezi ženami do 23 let. Noskové nesedí profil trati, navíc má týmové povinnosti ve Skotsku.

Na evropské tituly si s ohledem na rovinatou trasu závodu brousí zuby především sprinteři. "Městský okruh bude sice po rovině, ale technicky náročný. Bude tak rozhodovat nejen výkonnost, ale také schopnosti pohybu v pelotonu," uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

V každé kategorii se dva čeští zástupci představí také v souboji s chronometrem. V elitní mužské kategorii doplní Schlegel dlouhodobě nejlepšího českého časovkáře Bártu, v ženách pojedou Machačová i Korvasová. Ve třiadvacítce dostanou prostor Jakub Otruba s Michalem Rotterem a Bajgerová s Markétou Hájkovou. Časovku juniorů obsadí Jakub Ťoupalík a Pavel Bittner, v juniorkách svedou boj s časomírou Tereza Obořilová a Kristýna Burlová.

Premiéru bude mít disciplína smíšené časovky družstev. Na programu je ve středu po časovkách juniorských kategorií.

Nominace:

Muži elite: Jan Bárta, Petr Hampl, Tomáš Kalojíros, Dominik Neuman, Michal Schlegel, František Sisr, Daniel Turek.

Ženy elite: Tereza Korvasová, Jarmila Machačová.

Muži do 23 let: Tomáš Bárta, Petr Kelemen, Jakub Otruba, Michal Rotter, Vojtěch Sedláček, Karel Tyrpekl.

Ženy do 23 let: Nikola Bajgerová, Markéta Hájková, Tereza Neumanová.

Junioři: Pavel Bittner, Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Ťoupalík, Mathias Vacek.

Juniorky: Kristýna Burlová, Tereza Obořilová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy