Lyžování ČR 2024

Nadějný cyklista Rybín přiznal doping a ukončil kariéru

Praha - Dvaadvacetiletý cyklistický reprezentant Ondřej Rybín byl usvědčen z dopingu a po udělení čtyřletého trestu za užití látky EPO ukončil kariéru. Na červencovém mistrovství Evropy kategorie do 23 let v Aténách získal Rybín bronzovou medaili ve scratchi.

Ondřej Rybín
zdroj: Dukla Cycling

"Pozitivní nález byl v mimosoutěžním vzorku, který byl Rybínovi odebrán při soustředění v Harrachově. Na svazu cyklistiky s ním už proběhlo disciplinární řízení. Ondra vše přiznal, po udělení trestu skončil s cyklistikou," řekl šéftrenér českých dráhařů Svatopluk Buchta.

Rybínovi byl pozitivní vzorek odebrán 16. června letošního roku. Trest by mu vypršel 21. července 2019. "Jeho trenérem byl Lukáš Thun, kterého velmi překvapilo, že jeho svěřenec dopoval," dodal Buchta.

Doping
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Andreas Gebert

Rybín patřil k nadějím české dráhové cyklistiky. Specializoval se na omnium, v této disciplíně skončil na loňském mistrovství světa v Kolumbii jedenáctý. Jeho největším úspěchem bylo třetí místo v omniu na Světovém poháru v Mexiku v lednu 2013.