Kelemen si v keirinu dojel na SP v Chile pro třetí místo

Pavel Kelemen se opět blýskl v keirinu. Na Světovém poháru v dráhové cyklistice v chilském Santiagu skončil na třetím místě. Z triumfu se radoval Juta Wakimoto z Japonska, druhý skončil Andrij Vynokurov z Ukrajiny. Český závodník zaostal za vítězem o čtyři desetiny sekundy.

Bronzové vystoupení Pavla Kelemena na dráze v Santiagu

Z prvního kola i ze semifinále postoupil předloňský mistr Evropy Kelemen vždy z druhého místa. Ve finálové jízdě za sebou nechal například Francoise Pervise z Francie, který je v keirinu dvojnásobným mistrem světa.

Na minulém Světovém poháru v kanadském Miltonu byl šestadvacetiletý Kelemen spolu s Davidem Sojkou a Martinem Čechmanem členem družstva, které získalo bronz v týmovém sprintu. V keirinu skončil Kelemen v Kanadě osmý.

Závod Světového poháru v dráhové cyklistice v Santiagu (Chile):

Muži: Keirin: 1. Wakimoto (Jap.), 2. Vynokurov (Ukr.), 3. Kelemen (ČR). Týmový sprint - finále: Rusko 42,955 - Francie 43,736, o 3. místo: Korea 43,578 - Čína 43,767. Madison: 1. Sexton, C. Stewart (N. Zél.) 32, 2. Lamon, Scartezzini (It.) 25, 3. Graf, Müller (Rak.) 20.

Ženy: Sprint - finále: Basovová (Ukr.) - Šmelevová (Rus.) 2:0, o 3. místo: I Hjo-čin (Korea) - Hansenová (N. Zél.) 2:0. Omnium: 1. Kadžiharaová (Jap.), 2. Balsamová (It.), 3. Klimčenková (Ukr.), ...11. E. Kaňkovská (ČR). Stíhací závod družstev - finále: Nový Zéland 4:17,804 - Itálie 4:19,415, o 3. místo: Japonsko 4:28,615 - Čína 4:33,310.