Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kadlecovi útok na vítězství v závěrečné etapě Závodu míru nevyšel, celkové prvenství slaví Herzog

České vítězství na Závodu míru nebylo daleko. V závěrečné čtvrté etapě juniorského klání se čeští cyklisté dočkali umístění na stupních vítězů díky Milanu Kadlecovi, který dojel druhý za Italem Federicem Savinem. Celkovým vítězem jubilejního 50. ročníku se stal Němec Emil Herzog. Nejlepší z domácích jezdců Pavel Novák obsadil šesté místo se ztrátou téměř dvě a půl minuty.

Závod míru juniorů
zdroj: ČTK/PR autor: Patrik Pátek

Kadlec se Savinem ujeli soupeřům necelých deset kilometrů před cílem v Terezíně. Ve finiši byl rychlejší italský závodník. "Loni jsem dojel třetí, letos druhý, škoda, že tu při takové tendenci nebudu příští rok," uvedl Kadlec.

"Ze včera jsem unavený a navíc jsem už neměl sílu. Dojeli jsme do cíle ve dvou a já prostě dojel druhý. To vítězství nám tady chybělo, ale jako tým jsme fungovali skvěle. Závod míru je nejprestižnější závod v Česku, takže jsem rád, že jsem si užil i to stříbro," dodal osmnáctiletý syn bývalého dlouholetého českého reprezentanta stejného jména.

Je nám líto, video expirovalo.
Kadlec dojel druhý v poslední etapě Závodu míru juniorů

Výsledky cyklistického Závodu míru juniorů

1. Savino (It.) 2:18:21, 2. Kadlec (ČR) stejný čas, 3. Pajur (Est.), ...7. Mráz, 35. Novák (oba ČR) všichni -4.

Konečné pořadí: 1. Herzog (Něm.) 9:28:45, 2. Morgado (Portug.) -29, 3. Nordhagen (Nor.) -35, ...6. Novák -2:25, 21. Mráz -3:42, 23. Bárta -5:00.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články