Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Colbrelli kvůli potížím se srdcem ukončil kariéru

Italský cyklista Sonny Colbrelli se rozhodl kvůli vážným zdravotním problémům uzavřít svou kariéru. Dvaatřicetiletý jezdec stáje Bahrajn-Victorious uposlechl doporučení lékařů. Colbrelli ještě v loňském roce vyhrál Paříž-Roubaix.

Sonny Colbrelli při triumfu v etapě Kolem Romandie
zdroj: ČTK/AP autor: LAURENT GILLIERON

Colbrelli v první etapě Kolem Katalánská vybojoval v hromadném spurtu druhé místo, ale v cíli zkolaboval a lékaři ho museli zachraňovali pomocí masáže srdce a defibrilátoru. Příčinou zástavy byla srdeční arytmie.

"Po operaci, při které mu byl voperován kardioverter-defibrilátor, a poradě s lékaři se Sonny Colbrelli rozhodl ukončit kariéru," uvedla stáj Bahrajn-Victorious, za kterou loňský mistr Evropy jezdil od roku 2017.

Někteří vrcholoví sportovci jako například fotbalista Christian Eriksen se sice po voperování kardioverteru-defibrilátoru k vrcholovému sportu vrátili, něco takového ale podle Colbrelliho není v cyklistice možné. "Jezdíme po silnicích, zatímco ve fotbale jste na stadionu, kde je pomoc po ruce," uvedl.

"Tréninky také probíhají v uzavřeném prostředí, zatímco jako cyklista jste často sám i několik hodin a na velmi málo frekventovaných silnicích," přidal loňský vítěz slavné klasiky na kostkách Paříž-Roubaix.

Colbrelli přiznal, že uvažoval i o odstranění kardioverteru-defibrilátoru a pokračování v kariéře. "Ale to by bylo proti všem lékařským zvyklostem. Navíc bych dal pryč věc, která funguje jako pojistka pro záchranu života. A to je moc velké riziko, které nechci podstoupit," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články