Speedway GP 2024

ŽIVĚ: SP horských kol Lake Placid – Short track

Bikeři bojují o vítězství v short tracku v rámci předposlední zastávky SP horských kol v americkém Lake Placid. Mezi ženami triumfovala Sina Freiová. V závodě do 23 let zaznamenala velký úspěch pro české barvy Simona Spěšná, která dokázala dokončit na třetím místě. Přímý přenos sledujte na ČT sport Plus.

ŽIVĚ: SP horských kol Lake Placid: Short track

"Od půlky sezony jsem pracovala se sportovní psycholožkou a díky tomu jsem si uvědomila spoustu maličkostí, které mě teď ženou dopředu. Tento výsledek není výkonnostní změnou, ale tím, že jsem si začala věřit. Nebojím se, nevzdávám se a bojuju," řekla Spěšná po životním výsledku serveru mtbs.cz.

Před čskou cyklistkou dokázaly dokončit pouze Němka Kira Böhmová a Kanaďanka Isabella Holmgrenová. Třináctá skončila účastnice olympijských her v Paříži Adéla Holubová. V short tracku mužů do 23 let, který vyhrál Švýcar Dario Lillo, obsadil Jan Sáska 24. místo.

Lake Placid hostí předposlední díl Světového poháru horských kol. O víkendu jsou na programu cross country.